Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • Нови есенски модели
  ново

  Нови есенски модели

  Погледнете ги новите модели од Walkmaxx, сега достапни по промотивни цени.

  Побрзајте, количините се ограничени!

  Нови есенски модели
  ново

  Нови есенски модели

  Погледнете ги новите модели од Walkmaxx, сега достапни по екстра цени

 • Comfort Есенски балетанки
  -50%

  Comfort Есенски балетанки

  Нови Walkmaxx Comfort есенски балетанки со модерен дизајн комбиниран со удобност.

  Машничка која се вади, со што тие се соодветни за сите пригоди.

  Редовна цена: 3.580,00 ден.

  Специјална цена: 1.790,00 ден.

  Comfort Есенски балетанки
  -50%

  Comfort Есенски балетанки

  Нови Walkmaxx Comfort есенски балетанки со модерен дизајн.

 • Walkmaxx старки сега со нови бои
  -50%

  Walkmaxx старки сега со нови бои

  Имајте удобна и модерна пролет со новите старки од Walkmaxx.

  Сега достапни и во нови весели и модерни бои - бела, златна, сребрена и црвена.

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 1.495,00 ден.

  Walkmaxx старки сега со нови бои
  -50%

  Walkmaxx старки сега со нови бои

  Имајте удобна и модерна пролет со новите старки од Walkmaxx.

 • Comfort Flexible Машки мокасини
  ново

  Comfort Flexible Машки мокасини

  Нови и подобрен модел од линијата на Comfort Flexible мокасини.

  Направени од еластичен материјал за да се прилагодат на сите форми на стапалото.

  Редовна цена: 2.390,00 ден.

  Comfort Flexible Машки мокасини
  ново

  Comfort Flexible Машки мокасини

  Новиот и подобрен модел од линијата на Comfort Flexible мокасини.

 • Black Fit Патики
  подарок

  Black Fit Патики

  Викенд понуда, само до недела 14.10. со ПОДАРОК Comfort Машки Еспадрили.

  Black Fit Патики
  подарок

  Black Fit Патики

  Нови и подобрени Black Fit Unisex патики

 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Најпродавани производи

Рецензии од купувачи:

Топ понуди

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.