Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати
 • Walkmaxx Black Fit 2.0 Фит патики
  ново

  Walkmaxx Black Fit 2.0 Фит патики

  Наградете се со неверојатна удобност при пешачењето

  Нови и подобрени Walkmaxx Black Fit 2.0 патики. Сега достапни во уште 2 модерни бои (сива и темно сина).

  Oд: 2.990,00 ден.

  Цена клуб: 2.690,00 ден.

  Walkmaxx Black Fit 2.0 Фит патики
  ново

  Walkmaxx Black Fit 2.0 Фит патики

  Нови и подобрени Walkmaxx Black Fit 2.0 патики. Сега достапни во уште 2 модерни бои (сива и темно сина).
 • Walkmaxx Comfort Elegant 2.0 Балетанки
  ново

  Walkmaxx Comfort Elegant 2.0 Балетанки

  Збогатени со дополнителна мека влошка во ѓонот која ја зголемува амортизацијата и ги прави овие балетанки меки, удобни и прикладни за секоја пригода.

  Oд: 2.990,00 ден.

  Цена клуб: 2.390,00 ден.

  Walkmaxx Comfort Elegant 2.0 Балетанки
  ново

  Walkmaxx Comfort Elegant 2.0 Балетанки

  Збогатени со дополнителна мека влошка во ѓонот која ја зголемува амортизацијата и ги прави овие балетанки меки, удобни и прикладни за секоја пригода.
 • Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми
  -50%

  Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми

  Високите женски Adaptive чизми се идеални за да бидете активни цела зима. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото.

  Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

  Редовна цена: 4.980,00 ден.

  Специјална цена: 2.490,00 ден.

  Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми
  -50%

  Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми

  Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото.
 • Влошки со гел за ладење
  -40%

  Влошки со гел за ладење

  Максималната мекост за секојдневна удобност.

  Влошки со гел за ладење
  -40%

  Влошки со гел за ладење

  Почувствувајте ги придобивките од максималната мекост за секојдневна удобност
 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.

izbor-dimenzii
izbor-dimenzii
izbor-dimenzii

Избор на димензии

Одберете ја правилната големина