Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • Comfort Зимски чизми со 50% ПОПУСТ!
  -50%

  Comfort Зимски чизми со 50% ПОПУСТ!

  Walkmaxx Comfort зимските чизми ќе ви помогнат да поминете повеќе време на отворено и да ги продолжите секојдневните активности дури и во најстудените денови без оглед на временските услови.

  Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

  Comfort Зимски чизми со 50% ПОПУСТ!
  -50%

  Comfort Зимски чизми со 50% ПОПУСТ!

  Walkmaxx Comfort зимските чизми ќе ви помогнат да поминете повеќе време на отворено и да ги продолжите секојдневните активности.
 • Нови есенски модели
  ново

  Нови есенски модели

  Погледнете ги новите модели од Walkmaxx, сега достапни по промотивни цени.

  Побрзајте, количините се ограничени!

  Нови есенски модели
  ново

  Нови есенски модели

  Погледнете ги новите модели од Walkmaxx, сега достапни по промотивни цени.
 • Leisure Високи старки со 40% ПОПУСТ!
  -40%

  Leisure Високи старки со 40% ПОПУСТ!

  Comfort Leisure Shoes високите старки имаат модерен дизајн кој одговара и на мажи и на жени и е соодветен за сите пригоди.

  Специјална цена: 1.990,00 ден.

  Leisure Високи старки со 40% ПОПУСТ!
  -40%

  Leisure Високи старки со 40% ПОПУСТ!

  Comfort Leisure Shoes високите старки имаат модерен дизајн кој одговара и на мажи и на жени и е соодветен за сите пригоди.
 • Walkmaxx Leisure Shoes 2.0 Старки со 50% ПОПУСТ
  -50%

  Walkmaxx Leisure Shoes 2.0 Старки со 50% ПОПУСТ

  Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 се модерни старки во весели бои и со добро познатата удобност.

  Заоблениот ѓон ќе ги заштити вашите стапала дури и кога поминувате многу време на нозе.

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 1.495,00 ден.

  Walkmaxx Leisure Shoes 2.0 Старки со 50% ПОПУСТ
  -50%

  Walkmaxx Leisure Shoes 2.0 Старки со 50% ПОПУСТ

  Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 се модерни старки во весели бои и со добро познатата удобност.
 • Flexible Еластични патики

  Flexible Еластични патики

  Flexible Еластични патики

  Flexible Еластични патики

  Обувки кои совршено се адаптираат на вашето стапало
 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.