Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати
 • Голема зимска распродажба

  Голема зимска распродажба

  Ладно е, нели? Ние сакаме да ве затоплиме и да ви ја направиме зимата поудобна со нашите Walkmaxx модели. Затоа, од денес (до крајот на количините) започнува големата РАСПРОДАЖБА!

  Голема зимска распродажба

  Голема зимска распродажба

  Ладно е, нели? Ние сакаме да ве затоплиме и да ви ја направиме зимата поудобна со нашите Walkmaxx модели. Затоа, од денес (до крајот на количините) започнува големата РАСПРОДАЖБА!
 • Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми
  -50%

  Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми

  Високите женски Adaptive чизми се идеални за да бидете активни цела зима. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото.

  Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

  Редовна цена: 4.980,00 ден.

  Специјална цена: 2.490,00 ден.

  Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми
  -50%

  Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми

  Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото.
 • Comfort Домашни папучи

  Comfort Домашни папучи

  Новите домашни папучи од Walkmaxx се она што им е потребно на вашите стапала. Во нив тие ќе се одморат и ќе се чувствуваат удобно.

  Специјална понуда за сите Клуб 5* купувачи со 50% ПОПУСТ!

  Comfort Домашни папучи

  Comfort Домашни папучи

  Новите домашни папучи од Walkmaxx се она што им е потребно на вашите стапала.
 • Comfort влошки со гел за ладење

  Comfort влошки со гел за ладење

  Почувствувајте ги придобивките од максималната мекост за секојдневна удобност

  Comfort влошки со гел за ладење

  Comfort влошки со гел за ладење

  Почувствувајте ги придобивките од максималната мекост за секојдневна удобност
 • Walkmaxx Фит патики
  подарок

  Walkmaxx Фит патики

  Walkmaxx Фит патиките се дизајнирани за да го подобрат начинот на кој вие чекорите.

  Walkmaxx Фит патики
  подарок

  Walkmaxx Фит патики

  Walkmaxx Фит патиките се дизајнирани за да го подобрат начинот на кој вие чекорите.
 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.

izbor-dimenzii
izbor-dimenzii
izbor-dimenzii

Избор на димензии

Одберете ја правилната големина