Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Comfort Балетанки

Comfort Балетанки Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx Comfort Балетанки Walkmaxx
-40%
Comfort Балетанки

SKU: 99-1000044976

 • Нов заоблен ѓон за удобност и природно чекорење.
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност.
 • Нелизгачки ѓон за поголема безбедност.
 • Лесно се облекуваат.

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.790,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Детали за производот

Стил и удобност за да можете секојдневно да ги носите

Ако подолг период од денот го поминувате на нозе, сигурно ќе ги почувствувате придобивките од овие балетанки кои се неверојатно удобни. Почувствувајте ја разликата со новиот заоблен ѓон кој:

 • Го намалува притисокот во зглобовите и правилно го распределува на вашите нозе.
 • Обезбедува соодветно виткање на стапалото за природна и подобрена поставеност на телото.
 • Рамномерно ја распределува телесната тежина и вие имате чувство дека одите боси.
 • Ги зајакнува мускулите во нозете додека одите или чекорите.

Удобност без болки во стапалата

Кога ве болат стапалата, тогаш сѐ ве боли - но тоа не мора да биде така. Носењето на Вокмакс обувките со најновиот заоблен ѓон ќе им ја дадат на вашите стапала потребната поддршка во текот на денот.

Совршени за модерните жени

Прекрасните Walkmaxx Comfort балетанки нудат различен модерен стил со елегантна силуета која го спои женствениот изглед со свежи, модерни елементи. Ова лето вие ќе може да ја збогатите вашата колекција на балетанки со:

 • Влошка со гел за дополнителен ефект на свежина, удобност и мекост.
 • Три различни стила кои ќе одговараат на вашето расположение и облека.

Намален притисок на зглобовите за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта..

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Заоблениот ѓон на Walkmaxx

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Подобрена конструкција на ѓонот и карактеристики на материјалите

Ние ги надградивме новите балетанки со подобра конструкција на ѓонот и специјална комбинација од материјали за да ви обезбедиме поголема удобност и стабилност со секој чекор.

 • <Специјално изработен ѓон за зголемена амортизација и долотрајност.
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност и поголема активност на телото.
 • Горен дел од полиуретанска кожа за зголемена отпорност и долготрајност.
 • Вие ќе бидете безбедни на секоја површина со нелизгачкиот ѓон.

Заоблен ѓон и меко перниче за зголемена удобност при чекорењето

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

 • Заоблениот ѓон ќе ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро и поздраво.

 • Чувство дека одите боси ќе ви обезбеди правилно и удобно чекорење.

 • Тие се многу лесни па затоа чекорењето ќе ви биде полесно и вие ќе бидете активни и ќе можете да пешачите подолго време.

 • Лесно се облекуваат.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот од колената, петите и половината и ги спречува болките. На тој начин се подобрува поставеноста на телото и правилно ќе чекорите. Вие ќе имате чувство дека одите боси така што природно ќе го виткате стапалото и ќе го намалите ризикот од деформитети.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5

Соодветни за

Новата Comfort програма од Вокмакс е специјално дизајнирана за сите на кои им е потребна удобност. Носете ги на работи или кога имате слободно време и одберете некој од нашите модели. Лесни и прилагодливи, атрактивни и удобни.

Овие обувки се направени за сите оние кои:

 • Многу стојат додека се на работа.
 • Имаат болки и потечени стапала.
 • Бараат супериорна удобност и сакаат да имаат чувство дека чекорат боси.
 • Се уморни од тоа да ја заменуваат удобноста со изгледот на чевлите.
 • Знаат дека соодветните обувки се многу важни за да се чувствувате добро.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, морнарско сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка