Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Comfort Спорти Балетанки

Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx Comfort Спорти Балетанки Walkmaxx
-60%
Comfort Спорти Балетанки

SKU: 99-1000044970

 • Нов модел од Комфорт линијата
 • Комбинација од иновација, фукционалност и стил
 • Траен, флексибилен и лесен ѓон
 • Со нелизгачка подлога и Велкро лепенка
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Специјално дизајнирани Спорти балетанки

Доколку внимавате на здравјето, обожавате да пешачите, а негувате спортски изглед, Вокмакс Комфорт Спорти Балетанките се изборот за вас. Тие имаат нов заоблен ѓон кој го стимулира активирањето на мускулите на телото и обезбедува природен чекор, како да одите боси.

 • Го олеснуваат напорот на згловите со тоа што правилно ја распоредуваат тежината на телото
 • Обезбедуваат правилно движење на стапалата за поприродно и подобрено држење на телото
 • Подеднако распоредување на тежината на телото за чувство како да одите боси
 • Ги зајакнуваат мускулите на нозете

Удобност во текот на целиот ден

Носењето удобни Вокмакс обувки, со заоблен ѓон, ќе им ја обезбеди на вашите стапала, потребната поддршка во текот на денот.

Намален притисок на зглобовите за здрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стаплата. Рамномерно ја распределуваат тежината на телото, со што се намалува притисокот и се имитира босото одење.

Бидејќи деловоте со најголем притисок на стапалата се поврзани со разни проблеми, намалениот притисок од носење Вокмакс обувките, е важно за целосна благосостојба и здравје.

Обувките се функционални, за разлика од обичните обувки, тие ги вежбаат вашите мускулите додека се движите и ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Висок притисо

Обичен рамен ѓон

Низок притисок

Вокмакс заоблен ѓон

Дизајнирани со единствени карактеристики за зајакнување на мускулите

Вокмакс заоблениот ѓон е иновација и решение за поприродно движење. Овозможува природно движење на стапалата и распределба на притисокот од зглобовите на мускулите, со што се зајакнуваат мускулите и се подобрува циркулацијата на крвта.

Заоблениот ѓон е направен од најквалитетни материјали кои обезбедуваат удобност и трајност, па така, секој чекор кој го правите е помек и поздрав.

Иновативни карактеристики за најдоброто во обувките

Вокмакс Комфорт Спорти Балетанките се надградени со подобар ѓон и микс од материјали за поголема удобност и стабилност. Почувствувајте ги предностите на:

 • Специјално изработен ѓон за зголемена амортизација и долготрајност.
 • Анатомски дизајниран ѓон со повисок преден дел за зголемена стабилност.
 • Нелизгачки долен дел.
 • Материјал кој дише и го намалува потењето на стапалата.
 • Велкро лепенки.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон подеднакво ја распределува тежината на телото и притисокот на колената, петите и половината, го спречува настанувањето на болката и го поттикнува правилното одење и држење на телото. Со овој ѓон. исто како да одите боси, бидејќи се имитира природното движење на стапалото.

 • 1 ја спречува болката во половината
 • 2 ги тонира мускулите
 • 3 го намалува притисокот на колената
 • 4 го намалува чувството на тешки нозе
 • 5 ги ублажува потечените стапала
1 2 3 4 5

берете од 3-те одлични бои

Збогатете ја вашата колекција на Балетанки со:

 • 3 различни бои за различни модни комбинации.
 • Гел влошка за подобро чувство на ладење и зголемена удобност.

Заоблен ѓон и мека влошка за зголемена удобност

 • Подеднакво распоредената тежина на телото може да го подобри држењето со тоа што го намалува стресот во зглобовите

 • Заоблениот ѓон ќе ви помогне да ја зголемите мускулатурата и ќе се чувствувате многу подобро

 • Чувството како да одите боси ви овозможува здрав и удобен чекор

 • Леснотијата на обувките ви овозможува лесен чекор и подолги периоди на движење

 • Одговараат на секого

Соодветни за

Комфорт линијата на Вокмакс обувките е спицијално дизајнирана за - удобност. Можете да ги носите на работа, во слободно време. Разгледајте и одберете од големиот избор на прекрасни и удобни модели со кои ќе уживате во секој чекор. Лесни, удобни и прилагодливи.

Овие обувки се наменети за сите кои:

 • Поминуваат долги часови на работа стоејќи.
 • Имаат болни и отечени стапала.
 • Бараат супериорна удобност и чувство како да одите боси.
 • Не сакаат да го жртвуваат изгледот за удобност
 • Знаат дека удобните обувки се клучни за општата благосостојба
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои сива, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка