Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video
-64%
 • Комбинација на елеганција и класична удобност
 • Револуционарни удобно обувки со нов дизајн
 • Лесен, флексибилен и долготраен ѓон
 • Анатомски дизајнирани за подобра стабилност
Comfort Женски Мокасини

Редовна цена: 3.290,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Комбинација на елеганција и класична удобност
 • Револуционарни удобно обувки со нов дизајн
 • Лесен, флексибилен и долготраен ѓон
 • Анатомски дизајнирани за подобра стабилност
Дознајте повеќе
Детали за производот

Лежерен изглед секој ден

Вокмакс Комфорт Мокасините за жени се дизајнирани за класичен стил со нов, свеж изглед за секоја пригода. Спакувани со сите предности на Вокмакс за удобност, овие обувки се совршениот баланс помеѓу здраво одење и атрактивен изглед.

Удобност во текот на целиот ден

Носењето удобни Вокмакс обувки, со заоблен ѓон, ќе им ја обезбеди на вашите стапала, потребната поддршка во текот на денот.

Иновативен дизајн на ѓон и комбинација од материјали

Вокмакс Комфорт Мокасините за жени се надградени со подобар ѓон и комбинација од материјали за поголема удобност и стабилност. Почувствувајте ги предностите на:

 • Материјал специјално дизајниран за поголема проветреност.
 • Анатомски дизајниран ѓон со повисок преден дел за зголемена стабилност.
 • Нов дизајн и комбинација на материјали за зголемена удобност.

Намален притисок на зглобовите за здрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат тежината на телото, со што се намалува притисокот и се имитира босото одење.

Бидејќи деловоте со најголем притисок на стапалата се поврзани со разни проблеми, намалениот притисок од носење Вокмакс обувките, е важно за целосна благосостојба и здравје.

Обувките се функционални, за разлика од обичните обувки, тие ги вежбаат вашите мускулите додека се движите и ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Висок притисок

Обичен рамен ѓон

Низок притисок

Вокмакс заоблен ѓон

Дизајнирани со единствени карактеристики за зајакнување на мускулите

Вокмакс заоблениот ѓон е иновација и решение за поприродно движење. Овозможува природно движење на стапалата и распределба на притисокот од зглобовите на мускулите, со што се зајакнуваат мускулите и се подобрува циркулацијата на крвта.

Заоблениот ѓон е направен од најквалитетни материјали кои обезбедуваат удобност и трајност, па така, секој чекор кој го правите е помек и поздрав.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон подеднакво ја распределува тежината на телото и притисокот на колената, петите и половината, го спречува настанувањето на болката и го поттикнува правилното одење и држење на телото. Со овој ѓон. исто како да одите боси, бидејќи се имитира природното движење на стапалото.

 • 1 ја спречува болката во половината
 • 2 ги тонира мускулите
 • 3 го намалува притисокот на колената
 • 4 го намалува чувството на тешки нозе
 • 5 ги ублажува потечените стапала
1 2 3 4 5

Специјална влошка со гел

 • Пробајте го ефектот на ладење со гел влошката за зголемена удобност!

Заоблен ѓон и мека влошка за зголемена удобност

 • Заоблен ѓон и мека влошка за зголемена удобност

 • Заоблениот ѓон ќе ви помогне да ја зголемите мускулатурата и ќе се чувствувате многу подобро

 • Чувството како да одите боси ви овозможува здрав и удобен чекор

 • Леснотијата на обувките ви овозможува лесен чекор и подолги периоди на движење

 • Одговараат на секого

Соодветни за

Комфорт линијата на Вокмакс обувките е спицијално дизајнирана за - удобност. Можете да ги носите на работа, во слободно време. Разгледајте и одберете од големиот избор на прекрасни и удобни модели со кои ќе уживате во секој чекор. Лесни, удобни и прилагодливи.

Овие обувки се наменети за сите кои:

 • Поминуваат долги часови на работа стоејќи.
 • Имаат болни и отечени стапала.
 • Бараат супериорна удобност и чувство како да одите боси.
 • Не сакаат да го жртвуваат изгледот за удобност
 • Знаат дека удобните обувки се клучни за општата благосостојба
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) ПУ антилоп

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star