Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми

Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми Walkmaxx
-60%
Winter Boots 2.0 Машки Зимски чизми

SKU: 99-1000042381

Оваа зима уживајте во свежиот воздух и одете на прошетка - без да се грижите за времето. Новите Вокмакс зимски чизми се екстремно топли и удобни со висока и стабилна поддршка за зглобовите и специјално дизајниран нелизгачки ѓон за безбедни и мирни прошетки.

Специјална понуда на машки зимски чизми со ПОПУСТ!

Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Одличен избор за луѓе кои сакаат да пешачат

Вокмакс зимските чизми се одличен избор за секој кој сака да ја зголеми физичката активност преку пешачење. Постарите лица кои се физички активни ќе ги сакаат чизмите поради нивните посебни карактеристики

 • Помош за полесно чекорење.
 • Поголема удобност.
 • Ги намалуваат болките предизвикани од пешање.
 • Ја намалуваат неудобноста која настанува како резултат на уморни стапала, плускавци и испакнати коски.

Поголем дел од корисниците на Вокмакс се многу задоволни од своите Вокмакс чевли и би ги препорачале на други лица.

Вокмакс - бидете физички активни со пешачење

Не дозволувајте студеното време да ве спречи од уживањето во долгите прошетки. Вокмакс зимските чизми имаат специјално дизајниран заоблен ѓон, кој помага при активирање на мускулите на задникот и нозете за побрзо намалување на килограмите.

 • Линија од лажно крзно за екстремна удобност и топлина.
 • Мек и флексибилен ѓон направен од ЕВА гума за лесни чекори.
 • Нуди соодветна поставеност на стапалото.
 • Нелизгачки ѓон за безбедни и сигурни прошетки.

Акивирање на мускулите за побрзо намалување на килограмите

Дизајнирани за да го подобрат вашиот живот, така што вие ќе го промените начинот на кој чекорите. Вокмакс има специјален заоблен ѓон кој ви помага за соодверна поставеност на стапалото додека пешачите и ја зголемува работата на мускулите со цел побрзо намалување на килограмите.

Имате чувство дека чекорите боси, се намалуваат притисокот и болките

Што може да биде подобро од тоа да одите боси - дури и во зима! Ќе почувствувате како вашите стапала пропаѓаат со секој чекор, се виткаат напред и целата тежина се пренесува на вашите стапала. Исто како да одите боси!

Подеднакво распределена тежина

Природното виткање на стапалото рамномерно ја распределува тежината за да нема притисок на стапалата, колковите, грбот и долниот дел од грбот. Ова ви помага за соодветен баланс и поставеност, а како резултат на тоа вие ќе имате поцврсти нозе, задник и стомачни мускули.

Максимална отпорност на ветер со специјалниот слој

Слојот за максимална заштита го штити горниот дел од чевлите и тие се отпорни на дамки.

Ѓонот е отпорен на ниски температури

Благодарение на термопластичната гума вашите стапала ќе останат топли, па дури и на ниски температури. Ѓонот исто така е отпорен на абразија.

Нелизгачки ѓон за безбедни и удобни чекори

Вокмакс зимските чизми се специјално дизајнирани и имаат безбедно нелизгачко дно, така што вие ќе бидете безбедни додека чекорите. Широките шарки имаат нелизгачки карактеристики, а задниот дел ќе ви овозможи лесно да застанувате на удолници. Сигурни сме дека ќе ви се допадне и тоа што нема да се заглавуваат камчиња или пак кал во вашите чевли.

Одличен избор за луѓе кои сакаат да пешачат

Вокмакс зимските чизми се одличен избор за секој кој сака да ја зголеми физичката активност преку пешачење. Постарите лица кои се физички активни ќе ги сакаат чизмите поради нивните посебни карактеристики

 • Помош за полесно чекорење.
 • Поголема удобност.
 • Ги намалуваат болките предизвикани од пешање.
 • Ја намалуваат неудобноста која настанува како резултат на уморни стапала, плускавци и испакнати коски.

Поголем дел од корисниците на Вокмакс се многу задоволни од своите Вокмакс чевли и би ги препорачале на други лица.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики отпорни на вода и ветер
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка