Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Outdoor shoes Обувки за пешачење 3.0

Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx
Photos
 • Видеа
 • Слики
Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx Outdoor shoes - Обувки за пешачење 3.0 Walkmaxx
-41%
Outdoor shoes Обувки за пешачење 3.0

SKU: 99-1000042378

 • Меки и удобни, со овие обувки за пешачење ќе уживате во свежиот воздух и ќе се чувствувате удобно и кога временските услови не се најповолни.
 • Идеални за оние кои сакаат да поминуваат поголем дел од денот на отворено.
 • Специјална понуда со ПОПУСТ!
Табела на големини

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 3.390,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-550
Детали за производот

Најголема удобност додека пешачите, лесен и безбеден чекор на секоја површина

Најновите обувки за пешачење од Вокмакс имаат целосно нов дизајн со класичните карактеристики на брендот Вокмакс кои обезбедуваат неверојатна удобност и поддршка - за балансирано, природно движење.

 • Подеднакво распоредување на телесната тежина за соодветна поддршка.
 • Ефикасна заштита од студ, ветер и мраз.
 • Ѓонот од ЕВА пена нуди неверојатна удобност.
 • Стабилна поддршка на зглобот нелизгачки ѓон.

Придобивки од најновите Вокмакс чевли за пешачење

Соодветна поддршка благодарение на заоблениот ѓон

Вокмакс чевлите се направени од внимателно дизајниран заоблен ѓон кој подеднакво ја дистрибуира телесната тежина за оптимална удобност и соодветна поддршка. Заоблениот ѓон ви нуди:

 • Поголема стабилност и поддршка за целото тело.
 • Зголемена активност на мускулите.
 • Природен чекор.

Соодветни за секоја временска прилика

Најновите обувки за пешачење од Вокмакс можете да ги носите на сите временски прилики.

 • Горниот дел од обувките се отпорни на масло и дамки./li>
 • Ѓонот е направен од термопластична гума која е отпорна на ниски температури.
 • Горната мембрана е отпорна на ветер.
 • Нелизгачки ѓон за поголема стабилност.

Лесни и удобни со внатрешност од ЕВА пена

 • Ѓонот е направен од ЕВА гума.
 • Уживајте во оптималната удобност, мекост и топлина благодарение на внатрешната облога од ЕВА пена.
 • Безбеден чекор секаде.

Специјално нелизгачко дно за безбедно и суво чекорење

Вокмакс обувките се специјално дизајнирани со нелизгачки ѓон, кој ви овозможува безбедно чекорење на која било површина - без разлика дали се работи за мокар асфалт, леплива кал или лизгав мраз. Поголемата широчина на шарките во делот помеѓу внатрешниот и надворешниот дел на обувката нудат поголема отпорност на лизгање, а поткренатиот ѓон овозможува подобра поддршка. Сигурно ќе им бидете благодарни на широките жлебови кои ќе ви помогнат кога се движите на каллива површина и кога ќе го одбегнете сопнувањето на камења и дупки.

1 2 3 4 5 6 7
 • 1 За спречување на лизгање
 • 2 За собирање на кал
 • 3 Не-лизгачки материјал
 • 4 Поголем канал за надолжно застанување
 • 5 Жирок канал за избегнување заглавување камчиња
 • 6 Не-лизгачки материјал
 • 7 За запирање на удолници

Соодветни за постарите и за сите кои сакаат да пешачат

Вокмакс обувките ви нудат полесно чекорење, помалку болки во грбот и нозете и зголемена удобност. Најдобро решение е да ги носите секојдневно или неколку пати неделно. Најпогодни се за активни лица кои уживаат да пешачат, да ги вршат секојдневните обврски или едноставно да уживаат во дневните прошетки во паркот.

Додека Вокмакс обувките се соодветни за секој и за лица од која било возраст, сепак најмногу се препорачуваат за лица кои имаат уморни стапала, отекувања, цврста кожа на петите и испакнати коски.

Поголем дел од корисниците се многу задоволни со своите Вокмакс обувки и затоа со задоволство би ги препорачале на други лица.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Отпорни на вода и ветер и со нелизгачко дно
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон Други материјали
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка