Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
 • Walkmaxx Comfort Старки 4.0
  -50%

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0

  Уживајте во пролетта со весели и шарени Walkmaxx Comfort старки.

  Без разлика на возраста и полот, овие старки морате да го имате оваа пролет.

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 1.495,00 ден.

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0
  -50%

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0

  Дочекајте ја пролетта во весели и шарени Walkmaxx Comfort старки.

 • Walkmaxx Comfort Casual Балетанки
  ново

  Walkmaxx Comfort Casual Балетанки

  Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort Casual Балетанки и притоа бидете елегантни.

  Walkmaxx - синоним за елеганција, стил и удобност.

  Oд: 2.990,00 ден.

  Цена клуб: 2.390,00 ден.

  Walkmaxx Comfort Casual Балетанки
  ново

  Walkmaxx Comfort Casual Балетанки

  Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort Casual Балетанки.

 • Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0
  ново

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0

  Уживајте во есенските денови со новите, модерни Comfort високи старки со заоблен ѓон и влошка со мемори пена.

  Достапни во 4 модерни и тренди бои.

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0
  ново

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0

  Комбинирајте ги удобните обувки со вашиот уникатен стил

 • Comfort Flexible Машки мокасини
  -30%

  Comfort Flexible Машки мокасини

  Нови и подобрен модел од линијата на Comfort Flexible мокасини.

  Направени од еластичен материјал за да се прилагодат на сите форми на стапалото.

  Редовна цена: 2.390,00 ден.

  Comfort Flexible Машки мокасини
  -30%

  Comfort Flexible Машки мокасини

  Новиот и подобрен модел од линијата на Comfort Flexible мокасини.

Comfort линија

COMFORT линија

Доколку барате лесни обувки кои имаат циркулација на воздух – оваа линија е наменета токму за вас.

Дознајте повеќе 
Pure линија

PURE линија

Со оваа линија, овозможете му на стапалото удобност и секој чекор ќе биде како да лебдите.

Дознајте повеќе 
Fit линија

FIT линија

Сакате со секој чекор да се чувствувате слободно? Оваа линија е за оние кои сакаат активен живот.

Дознајте повеќе 
 

Comfort линија

 
 

Pure линија

 
 

Fit линија

 
 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Најпродавани производи

Рецензии од купувачи:

Топ понуди

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.