Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
 • Comfort Есенски балетанки
  ново

  Comfort Есенски балетанки

  Walkmaxx Comfort Есенските балетанки ќе ви овозможат максимална удобност за време на поладните есенските денови.

  Достапни во 3 модерни бои.

  Oд: 3.580,00 ден.

  Цена клуб: 1.790,00 ден.

  Comfort Есенски балетанки
  ново

  Comfort Есенски балетанки

  Comfort Есенските балетанки ќе ви овозможат максимална удобност.

 • Нови Walkmaxx Pure Сандали
  до -50%

  Нови Walkmaxx Pure Сандали

  Сега достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики.

  Познатиот заоблен ѓон за удобност и поатрактивен изглед.

  Достапни се во неколку модерни бои.

  Нови Walkmaxx Pure Сандали
  до -50%

  Нови Walkmaxx Pure Сандали

  Сега достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики.

 • Walkmaxx Comfort Старки 4.0
  -60%

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0

  Уживајте во пролетта со весели и шарени Walkmaxx Comfort старки.

  Без разлика на возраста и полот, овие старки морате да го имате оваа пролет.

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 1.190,00 ден.

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0
  -60%

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0

  Дочекајте ја пролетта во весели и шарени Walkmaxx Comfort старки.

 • Pure Sandals Casual Женски сандали
  -50%

  Pure Sandals Casual Женски сандали

  Pure Casual женските сандали се достапни со нов дизајн и подобрени карактеристики за максимална удобност.

  Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 1.495,00 ден.

  Pure Sandals Casual Женски сандали
  -50%

  Pure Sandals Casual Женски сандали

  Pure Casual женските сандали се достапни со нов дизајн.

 • Pure Casual Женски сандали
  ново

  Pure Casual Женски сандали

  Нов дизајн и подобрени карактеристики за најголема удобност.

  Pure Casual Женски сандали
  ново

  Pure Casual Женски сандали

  Максимална удобност со новата надворешна конструкција на ѓонот.

Comfort линија

COMFORT линија

Доколку барате лесни обувки кои имаат циркулација на воздух – оваа линија е наменета токму за вас.

Дознајте повеќе 
Pure линија

PURE линија

Со оваа линија, овозможете му на стапалото удобност и секој чекор ќе биде како да лебдите.

Дознајте повеќе 
Fit линија

FIT линија

Сакате со секој чекор да се чувствувате слободно? Оваа линија е за оние кои сакаат активен живот.

Дознајте повеќе 
 

Comfort линија

 
 

Pure линија

 
 

Fit линија

 
 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Најпродавани производи

Рецензии од купувачи:

Топ понуди

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.