Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 
 • Walkmaxx зимски чизми за мажи и жени
  -67%

  Walkmaxx зимски чизми за мажи и жени

  Уживајте во зимската идила со најновите Walkmaxx чизми кои ќе обезбедат топлина и удобност за вашите стапала.

  Сега промотивно со дури 67% ПОПУСТ!

  Walkmaxx зимски чизми за мажи и жени
  -67%

  Walkmaxx зимски чизми за мажи и жени

  Уживајте во зимската идила со најновите Walkmaxx чизми.

 • Walkmaxx Trend Есенски старки
  ново

  Walkmaxx Trend Есенски старки

  Нови Trend Есенки старки, неверојатно удобни со дополнителен внатрешен дел за да го затопли вашето стапало за време на ладните есенки денови.

  Oд: 2.990,00 ден.

  Walkmaxx Trend Есенски старки
  ново

  Walkmaxx Trend Есенски старки

  Зачекорете во совршена удобност со Walkmaxx Trend Есенските старки

 • Walkmaxx Comfort Старки 4.0
  -60%

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0

  Уживајте во пролетта со весели и шарени Walkmaxx Comfort старки.

  Без разлика на возраста и полот, овие старки морате да го имате оваа пролет.

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 1.190,00 ден.

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0
  -60%

  Walkmaxx Comfort Старки 4.0

  Дочекајте ја пролетта во весели и шарени Walkmaxx Comfort старки.

 • Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0
  ново

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0

  Уживајте во есенските денови со новите, модерни Comfort високи старки со заоблен ѓон и влошка со мемори пена.

  Достапни во 4 модерни и тренди бои.

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0
  ново

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0

  Комбинирајте ги удобните обувки со вашиот уникатен стил

 • Comfort Домашни папучи
  ново

  Comfort Домашни папучи

  Нов дизајн со подобрени карактеристики.

  Comfort Домашни папучи
  ново

  Comfort Домашни папучи

  Нов дизајн и подобрени карактеристики за најголема удобност.

 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Најпродавани производи

Рецензии од купувачи:

Топ понуди

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.