Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
 • Walkmaxx Comfort Casual Балетанки
  ново

  Walkmaxx Comfort Casual Балетанки

  Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort Casual Балетанки и притоа бидете елегантни.

  Walkmaxx - синоним за елеганција, стил и удобност.

  Oд: 2.990,00 ден.

  Цена клуб: 2.390,00 ден.

  Walkmaxx Comfort Casual Балетанки
  ново

  Walkmaxx Comfort Casual Балетанки

  Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort Casual Балетанки.

 • Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0
  ново

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0

  Уживајте во есенските денови со новите, модерни Comfort високи старки со заоблен ѓон и влошка со мемори пена.

  Достапни во 4 модерни и тренди бои.

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0
  ново

  Walkmaxx Comfort Високи старки 3.0

  Комбинирајте ги удобните обувки со вашиот уникатен стил

 • Comfort Елегантни Балетанки
  ново

  Comfort Елегантни Балетанки

  Елегантен изглед и удобност за вашите стапала.

  Comfort Елегантните балетанки претставуваат чекор понапред во женската мода и елеганција на обувки.

  Редовна цена: 2.990,00 ден.

  Специјална цена: 2.093,00 ден.

  Comfort Елегантни Балетанки
  ново

  Comfort Елегантни Балетанки

  Comfort Елегантните балетанки се чекор понапред во женската мода.

 • Comfort Есенски балетанки

  Comfort Есенски балетанки

  Нови Walkmaxx Comfort есенски балетанки со модерен дизајн комбиниран со удобност.

  Машничка која се вади, со што тие се соодветни за сите пригоди.

  Редовна цена: 3.580,00 ден.

  Специјална цена: 1.290,00 ден.

  Comfort Есенски балетанки

  Comfort Есенски балетанки

  Нови Walkmaxx Comfort есенски балетанки со модерен дизајн.

 • Black Fit Патики

  Black Fit Патики

  Патики со класичен, но модерен дизајн, соодветен за секоја прилика.

  Black Fit Патики

  Black Fit Патики

  Нови и подобрени Black Fit Unisex патики

Comfort линија

COMFORT линија

Доколку барате лесни обувки кои имаат циркулација на воздух – оваа линија е наменета токму за вас.

Дознајте повеќе 
Pure линија

PURE линија

Со оваа линија, овозможете му на стапалото удобност и секој чекор ќе биде како да лебдите.

Дознајте повеќе 
Fit линија

FIT линија

Сакате со секој чекор да се чувствувате слободно? Оваа линија е за оние кои сакаат активен живот.

Дознајте повеќе 
 

Comfort линија

 
 

Pure линија

 
 

Fit линија

 
 

Одберете модел

 
 

Машки обувки

 
 

Женски обувки

 
 

Нови модели

 
 

Акција

 

Најпродавани производи

Рецензии од купувачи:

Топ понуди

Што ги прави Walkmaxx толку посебни?

Иновативно заоблени за неверојатна удобност и комфорт

Овозможува природно движење на ногата - чувство како боси да пешачите по песочна плажа.

Спречуваат појава на болки во стапалата и грбот

Одлично решение за оние кои поголем дел од времето го поминуваат во пешачење, спортисти, особи со рамни стапала или оние со болки во нозете.

Зголемена активност на мускулите

Зацврстување на мускулите, подобрување на држењето на телото, согорување калории и подобрување на расположението.