Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%
 • Нов заоблен ѓон со специјално изработена гума
 • Платното нуди одлична циркулација на воздух
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност
 • Вие ќе се чувствувате безбедно на секоја површина
Comfort Женски Еспадрили

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Нов заоблен ѓон со специјално изработена гума
 • Платното нуди одлична циркулација на воздух
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност
 • Вие ќе се чувствувате безбедно на секоја површина
Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во удобноста и разладувачката масажа со модерни чевли!

 • Разновидни и класични
 • Се вклопуваат во секој тип на гардероба
 • Со специјалниот заоблен ѓон ќе се чувствувате како да чекорите боси
 • Ги активираат мускулите
 • Го намалуваат притисокот врз зглобовите

Вашите стапала ќе уживаат

Ако долго време стоите на нозе додка работите, а сепак сакате да изгледате елегантно тогаш сигурно ќе ги засакате новите Вокмакс Comfort еспадрили. Тие имаат стилки изглед и совршено ќе одговараат за секој дел од денот. Опуштен ден на работа, прошетка во природа или дружба со пријателите на кафе...изборот е ваш.

Удобност без болки во стапалата

Кога ве болат стапалата, тогаш сѐ ве боли - но тоа не мора да биде така. Носењето на Вокмакс обувките со најновиот заоблен ѓон ќе им ја дадат на вашите стапала потребната поддршка во текот на денот.

Уживајте во удобноста

Новите Вокмакс Comfort еспадрили се удобни, стилски и иновативни, надградени со подобра конструкција на ѓонот и оптимална комбинација на материјали за уште поголема стабилност за време на пешачењето.

 • Специјалниот ѓон е флексибилен и долготраен.
 • Зголемена активност на мускулите на телото.
 • Новата комбинација на материјали ќе ви даде поголема удобност, поддршка и амортизација.
 • Горниот дел од платно и има одлична циркулација на воздух.
 • Се прилагодуваат на стапалата и многу лесно се облекуваат.

Намален притисок во зглобовите за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Заоблениот ѓон на Walkmaxx

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Подобрена конструкција на ѓонот и карактеристики на материјалите

Ние ги надградивме новите еспадрили со подобра конструкција на ѓонот и специјална комбинација од материјали за да ви обезбедиме поголема удобност и стабилност со секој чекор.

 • Специјално изработен ѓон за зголемена амортизација и долотрајност.
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност и поголема активност на телото.
 • Горен дел од полиуретанска кожа за зголемена отпорност и долготрајност.
 • Вие ќе бидете безбедни на секоја површина со нелизгачкиот ѓон.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот од колената, петите и половината и ги спречува болките. На тој начин се подобрува поставеноста на телото и правилно ќе чекорите. Вие ќе имате чувство дека одите боси така што природно ќе го виткате стапалото и ќе го намалите ризикот од деформитети.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.

Одберете некој од нашите модели и уживајте во неверојатната удоност

 • Одберете некој од двата модели кои ќе одговараат со вашата облека.
 • Влошка со гел за дополнителен ефект на свежина, удобност и мекост.
1 2 3 4 5

Заоблен ѓон и меко перниче за зголемена удобност при чекорењето

Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

Заоблениот ѓон ќе ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро и поздраво.

Чувство дека одите боси ќе ви обезбеди правилно и удобно чекорење.

Тие се многу лесни па затоа чекорењето ќе ви биде полесно и вие ќе бидете активни и ќе можете да пешачите подолго време.

Лесно се облекуваат.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, морнарско сина, црвена
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) платно (памук)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star