Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
ID: 106146755 SKU: 1000170317

Delimano Brava Extreme Острач за сечила

Краток опис

Brava Острачот за сечила е дизајниран за безбедно, брзо и ефикасно острење на сите сечила. Направен е од професионален материјал за острење кој е идеален за сите материјали од кои се изработени сечилата: легура, карбонски или не’рѓосувачки челик. Едноставно се прицврстува на секоја рамна површина со вакумскиот држач на долниот дел за поголема стабилност и едноставно острење.

1.590,00 ден.
Delimano Brava Extreme Острач за сечила
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Brava Острачот за сечила е дизајниран за безбедно, брзо и ефикасно острење на сите сечила. Направен е од професионален материјал за острење кој е идеален за сите материјали од кои се изработени сечилата: легура, карбонски или не’рѓосувачки челик. Едноставно се прицврстува на секоја рамна површина со вакумскиот држач на долниот дел за поголема стабилност и едноставно острење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршено остри ножеви за полесно готвење

Доколку обожавате да готвите, сигурно знаете дека најголемиот непријател на готвењето е тапиот нож. Тоа е така, поради тоа што е потребно поголем притисок за да ја исечете храната, а со тоа, поголеми се шансите да се исечете. Но, острењето ножеви е толку тешко и напорно, а и ви треба многу време. Барем така било досега.

Со Delimano Brava Острачот за сечила, брзо, лесно и безбедно ќе ги острите вашите ножеви. Delimano Brava Острачот за сечила, ќе ги наостри сите ножеви во домот, дури и ребрестите, кои тешко се острат со другите острачи.

Користете го во кујната и секаде во домот

Delimano Brava Острачот за сечила е одличен за сите други сечила кои редовно ги користите во домот, како ножици, џебни ножеви, спортски и ловечки ножеви, сечила од малите кујнски апарати и секакви видови на градинарски алати.

Со Delimano Brava Острачот за сечила можете да ги острите сечилата на:

  • Кујнски ножеви

  • Мали кујнски апарати

  • Ножици и др.

Високо-квалитетни материјали за долготрајност и безбедно користење

Delimano Brava Острачот за сечила е направен со волфрам челик, кој се користи во професионалните центри за острење сечила и производители на ножеви.

Исто така, има заштита, која ги заглавува острачите, а и лесно се фиксира на секоја рамна површина со помош на вакумската основа. Тоа му дава на Острачот стабилност и го прави острењето неверојатно лесно.

Како се користи

Ставете го Delimano Brava Острачот за сечила на работната површина на кујната и едноставно лизгајте ги ножевите низ острачот. За само неколку секунди, работата е готова.

  • 1. Држете го Острачот со едната рака и притиснете ја рачката надоле за да го прицврстите на површината

  • 2. Ставете го ножот на Острачот и полека повлечете го наназад.

  • 3. Повторете 3-4 пати.

Добивате:

  • Delimano Brava Острач за сечила

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star