Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
ID: 110073528 SKU: 110073528

Delimano Brava Кујнски ракавици

Краток опис

Уживајте во вкусните печени јадења, без изгорени прсти. Овие Delimano Brava Кујнски ракавици го олеснуваат вадењето на печените оброци или торти од рерната. Меки се и обложени, не се лизгаат и ги штитат вашите раце од топлината. Двостраниот дизајн го олеснуваат држењето и имаат практична закачалка за едноставно складирање. 2 пар. во сет.

690,00 ден.
Delimano Brava Кујнски ракавици
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Уживајте во вкусните печени јадења, без изгорени прсти. Овие Delimano Brava Кујнски ракавици го олеснуваат вадењето на печените оброци или торти од рерната. Меки се и обложени, не се лизгаат и ги штитат вашите раце од топлината. Двостраниот дизајн го олеснуваат држењето и имаат практична закачалка за едноставно складирање. 2 пар. во сет.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ги рацете од жешката рерна

 

Жешките тави не ви можат ништо, благодарение на овие практични Delimano Brava Кујнски ракавици. Тие ќе ви помогнат во секојдневната работа во кујната, особено кога се справувате со жешки тави или тенџериња на шпоретот или на скарата. Не дозволувајте пак да се изгорите со непрактичните кујнски крпи, овие ракавици ќе ги заштитат вашите раце.

Пакувањето вклучува 2 ракавици, за секогаш да сте спремни за акција. Овие ракавици се особено практични кога ги учите вашите деца како безбедно да ја користат рерната.

Двостран гумен дизајн

Delimano Brava Кујнските ракавици не се лизгаат, обложени се со гума однадвор за да се заштитат вашите раце од топлината. Гумата е отпорна на високи температури и безбедна при работа со жешки тави, тенџериња или скари.

Гумата е поставена од двете страни за лесно и безбедно држење на сите тави, ростери или тенџериња со храна.

Со мека внатрешност за дополнителна удобност

Delimano Brava Кујнските ракавици не се само практични, туку и удобни. На внатрешноста има мек и удобен слој кој ги разгалува вашите раце и нуди дополнителен слој на заштита од топлина. Покрај заштитниот материјал и термалната изолација, вашите раце ќе останат безбедни бидејќи искористените материјали спречуваат потење.

Ракавиците имаат и практична закачалка, за да можете да ги закачите во близина.

Ракавиците лесно се чистат со влажна крпа или на рака со топла вода.

Технички информации

  • 2 ракавици во сет
  • Димензии: 14x24 см
  • Материјали: памук, полиестер, гума

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star