Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Brava Капаци за вакумирање

Photo
Video

Brava Smart Toppers се Капаци за вакумирање со кои вашата храна ќе биде свежа и заштитена од инсекти и бактерии. Тие не протекуваат и можете да ги поставите врз секој сад – чинии, послужавници, садови за готвење и длабоки садови. Тие се 100% без BPA, едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови, микробранова, фрижидер и замрзнувач.

Delimano Brava Капаци за вакумирање
890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Brava Smart Toppers се Капаци за вакумирање со кои вашата храна ќе биде свежа и заштитена од инсекти и бактерии. Тие не протекуваат и можете да ги поставите врз секој сад – чинии, послужавници, садови за готвење и длабоки садови. Тие се 100% без BPA, едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови, микробранова, фрижидер и замрзнувач.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Погодни за секоја површина

Delimano Brava Smart Toppers ќе ви помогнат да ја сочувате храната и да ја одржите вашата кујна чиста. Едноставно ставете ги врз чинијта, лонецот, даската за сечкање, длабокиот сад и секоја друга површина која е доволно мазна за да направи вакум, и притиснете го копчето за да ја вакумирате храната.

 • Садови

 • Тави

 • Тањири

 • Даски за сечкање

Вакумирајте ја храната со 4 лесни чекори

 • Поставете ја храната

 • Притиснете го копчето

 • Складирајте

 • Спречете протекување

Delimano Brava Smart Toppers не само што ја заштитуваат храната од бактерии и други штетни влијанија од околината, туку и ви помагаат да ја одржите кујната средена. Овие револуционерни капаци за вакумирање го спречуваат протекувањето и нудат заштита од мириси.

Вашето семејство ќе биде здраво и среќно

Delimano Brava Smart Toppers капаците се 100 % BPA free и можат да се користат со секаков вид на храна. Храната која ќе ја чувате со нив ќе остане свежа подолго време што, покрај тоа што ви гарантира здрави јадења, исто така и ви помага да заштедите време при средувањето на кујната по оброците.

 • Во замрзнувачот

 • Во фрижидер

 • Во микробранова печка

 • Можат да се перат во машина за садови

Delimano Brava Smart Капаците не само што ја штитат храната од бактерии и останати штетни влијанија, помагаат Вашата кујна да остане средена и чиста. Овие револуционерни капаци спречуваат протекување, така што повеќе не треба да се грижите дали ладилникот ќе се извалка од храната. Овие капаци исто така не дозволуваат миризбата да искочи надвор од капаците, со што кујната нема да има мирис на готвена храна.

Технички карактеристики
Димензија 25,4 x 6,25 см. и 19 x 7,5 см.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star