Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
ID: 110069974 SKU: 110069974

Delimano Dolcevita Апарат за мелење

Краток опис

Бидете сигурни што точно има во вашиот бругер, подгответе мелено месо со вашето сопствено месо од Delimano Dolcevita линијата. Овој повеќенамеснки апарат користи 600W за мелење на секаков вид месо и подгответе вкусни колбаси. Со 3 додатоци за процесирање на месо и 2 диска за ситно и крупно мелење. Лесно се чисти, извадете ги сите делови и само измијте ги.

3.990,00 ден.
Delimano Dolcevita Апарат за мелење
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

Бидете сигурни што точно има во вашиот бругер, подгответе мелено месо со вашето сопствено месо од Delimano Dolcevita линијата. Овој повеќенамеснки апарат користи 600W за мелење на секаков вид месо и подгответе вкусни колбаси. Со 3 додатоци за процесирање на месо и 2 диска за ситно и крупно мелење. Лесно се чисти, извадете ги сите делови и само измијте ги.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мелете месо дома, за бургери и лазања со овој практичен апарат

Дали секој пат кога ќе купите месо се прашувате што всушност содржи и што јадете? Доста се прашувате, подгответе ваше мелено месо и ќе знаете што точно консумирате. Нарачајте си Delimano Dolcevita Апарат за мелење, кој ќе ви помогне да го подготвите месото за вкусна пита, бургери или лазања.

3 функции за процесирање месо

Подгответе вкусни бургери, лазања, колбаси и други јадења со мелено месо со мелено месо кое вие ќе го измелите. Така, ќе знаете што точно содржи вашата храна и ќе можете да експериментирате со вкусовите. 

Delimano Dolcevita Апаратот за мелење има 3 различни функции за процесирање храна/месо, поддржани со 600w моќност, за да можете да пробате различни рецепти од вашата книга со рецепти: 

 • мелење месо,
 • подготовка на колбаси,
 • подготовка на месо за пити

Дури има и функција за обратна работа, па ако нешто се заглави за време на процесот на мелење, нема потреба од расклопување на целиот апарат - само вклучете ја оваа функција. 

Дискови за ситно и крупно мелење

За дополнителна разновидност, апаратот доаѓа со дискови за ситно и крупно мелење, во зависност  од тоа дали сакате да подготвите ќофтиња или бургер или нешто друго.

Алатката за притискање исто така има двојна намена, таа ќе ви помогне да го прицврстите апратот на кујнската површина со помош на силиконските ногарки. 

Лесно миење

Delimano Dolcevita Апаратот за мелење лесно се чисти, само расклопете ги сите делови и измијте ги темелно. Кога не го користите, спакувајте го за да заштедите место, бидејќи благодарение на неговиот уникатен дизајн, главата се вметнува во самиот апарат за да ви заштеди простор. 

Основни информации:

 • 220V-240V~ 50Hz/60Hz
 • Моќност 600W
 • 2 вклучени додатоци за мелење
 • Додатоци за колбаси и кибе
 • Функција за обратна работа
 • Лесно чистење

Добивате

 • 1x Delimano Dolcevita Апарат за мелење
 • 1x Цевка за месо
 • 1x Отвор
 • 2x додатоци за малење (ситно и крупно)
 • 1x додаток за колбаси
 • 1x додаток за кибе

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star