Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
ID: 110068013 SKU: 110068013

Delimano Green Planet Ростер тава

Краток опис

На сите ќе би ни бил од корист квалитетна ростер тава во нашата кујна. Разновидна употреба, трајна и еколошка, оваа Delimano Green Planet Ростер тава одговара на описот и со сигурност ќе ја олесни подготовката на сите јадења. Изработена е од 100% рециклиран алуминиум и PPG Eclipse HB нелеплива облога со која не треба да користите масло за готвење. Димензии 35 x 27см, капацитет: 5,8л.

2.390,00 ден.
Delimano Green Planet Ростер тава
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

На сите ќе би ни бил од корист квалитетна ростер тава во нашата кујна. Разновидна употреба, трајна и еколошка, оваа Delimano Green Planet Ростер тава одговара на описот и со сигурност ќе ја олесни подготовката на сите јадења. Изработена е од 100% рециклиран алуминиум и PPG Eclipse HB нелеплива облога со која не треба да користите масло за готвење. Димензии 35 x 27см, капацитет: 5,8л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе јадење за целото семејство со голема ростер тава изработена од 100% рециклиран алуминиум

Доволно голема за најголемите оброци, мисирка, риба, телешко или зеленчук, оваа голема ростер тава со димензии  35 x 27см и капацитет од 5,8л од Delimano ќе ви помогне да подготвите доволно храна за целото семејство. Обложена со нелеплива PPG Eclipse HB облога, оваа ростер тава не само што е лесна, туку и супер трајна.

Delimano Green Planet Roaster

Еколошка тава која ќе ја ослободи вашата имагинација

Неверојатно лесна за држење, оваа тава е идеална за печење на компири и зеленчук како прилог за главното јадење. Подгответе вкусни предјадења, пилешко или риба или пак цимет ролнички или торта за подоцна. Секоја храна ќе се испече брзо и рамномерно.

Delimano Green Planet Roaster

Гответе и печете само со еден сад

Оваа ростер тава не само што е соодветна за готвење во рерна, туку. може и да се користи и на шпорети на гас, за подготовка на сосови за вашата храна.

Delimano Green Planet Roaster

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Ростер тавата  е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придоесеме кон заштита на средината.

Екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога* 

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост* 

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење* 

 • Delimano Green Planet

  Изработен од 100% рециклиран алуминиум 

* Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Ростер тавата е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е направен од рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум** 

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Ростер тавата  е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината. 

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

Delimano Green Planet

Лесен и траен материјал и одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу причини поради кои треба да изберете алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки) 
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) па заради тоа лесно се работи со него 
 • Тој не 'рѓосува 
 • Тој е долготраен 
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна 
Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата нова Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 35x27cm
Дополнителни информации Употреба - може да се употребува во сите рерни
Капацитет 5,8l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star