Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
ID: 110068118 SKU: 110068118

Delimano Green Planet Starter сет

Краток опис

Неверојатен сет садови за готвење за секој кој сака да ја освежи својата кујна или да ја опреми за прв пат. Овој сет содржи Тава за пржење од 24 см, Сад за сос од 16 см и Округла тава од 26 см со рачка која се вади. Изработени од рециклиран алуминиум за да бидете сигурни дека нема да продонесете за загадување за светот.

5.990,00 ден.
Club5*: 4.990,00 ден.
Delimano Green Planet Starter сет
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-550
Кратко инфо

Неверојатен сет садови за готвење за секој кој сака да ја освежи својата кујна или да ја опреми за прв пат. Овој сет содржи Тава за пржење од 24 см, Сад за сос од 16 см и Округла тава од 26 см со рачка која се вади. Изработени од рециклиран алуминиум за да бидете сигурни дека нема да продонесете за загадување за светот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Опремете ја новата кујна или освежете ја старата со ово  Delimano Starter Сет

Можеби веќе некое време размислувате да ги замените искористените тави или можеби барате сет тави кои ќе послужат како одличен подарок, лесни за чување, универзални, нудат одлична вредност за парите и ќе траат долги години. Не барајте повеќе, ние ви нудиме сет од најкористените садови за готвење.

Delimano Green Planet Starter Set

Delimano Green Planet Starter сетот содржи сѐ што ви е потребно за да ја надградите вашата кујна

Green Plant Starter Сетот содржи:

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Тава за пржење  24 см (капацитет 2л) со која ќе ги извршувате најосновните задачи во кујната - подготовка на вкусни предјадења, јајца, омлети, зеленчук, стек, бургери, сосови и други вкусни јадења.

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Сад за сос 16см (капацитет 1,5л) за подготовка на вкусни сосови, десерти како пудинг, крем и други слатки и солени додатоци

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Округла тава 26см (капацитет 3,7л) - совршена за подготовка на сосови, подоготвка на прилози како компири, зеленчук, ориз, сарма, пити, торти, месо, тестенини, лазања и други јадења

 • Delimano Green Planet Starter Set

  Рачка која се вади – која одговара на сите тави од сетот, лесна е за користење (клик систем) и го прави ракувањето со тавите лесно и безбедно

Практични за складирање

Овие тави од Delimano штедат простор поради тоа што  се редат една врз друга за максимално искористување на просторот и дополнително, имаат посебна рачка. Ќе бидете изненадени колку простор имате на шпоретот и во рерната (без рачка до 230°C).

Delimano Green Planet Starter Set

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Starter сетот е обложен со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придоесеме кон заштита на средината. 

Екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога* 

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост* 

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење* 

 • Delimano Green Planet

  Изработен од 100% рециклиран алуминиум 

* Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Starter Сетот е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Starter Сетот е обложен со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината. 

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

Delimano Green Planet

Лесен и траен материјал и одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу причини поради кои треба да изберете алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки) 
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) па заради тоа лесно се работи со него 
 • Тој не 'рѓосува 
 • Тој е долготраен 
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна 
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Delimano Green Planet Округлата тава има вградена плоча за индукција од нерѓсувачки челик па ќе можете да ја користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Надградете ја Delimano Green line линијата со Delimano стаклените капаци

Delimano стаклените капаци се направени од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стаклот е четири пати појако од обичното стакло, кое може да се распарчи на милион парчиња кога ќе се скрши. 

Провидноста на стаклените капаци е совршена за следење на храната која ја готвите. Практичната рачка на која можете да ја оставите лажицата за време на готвењето, ќе ви помогне да ја одржите чистотата во кујната. Delimano Капакот е достапен во 5 димензии: 16 см, 20 см, 24 см, 26 см, 28 см. 

Повеќе инфо тука

Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Дополнителни информации Употреба - погодни за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони
Може да се употребуваат во рерна
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star