Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-13%

Нов, редизајниран, моќен процесор на храна кој го носи готвењето на ново ниво. Планетарни движења за опфаќање на сите состојки во садот, паметна технологија за старт за неверојатни резултати, 6 нивоа на брзина и функција за  PULSE. Сега, со поголема моќност од 1400 W, метален механизам, сад од 4,5л изработен од нерѓосувачки челик, 3 основни додатоци и штитник од прскање.

Delimano Кујнски робот ПРО

Редовна цена: 7.990,00 ден.


Специјална цена: 6.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Нов, редизајниран, моќен процесор на храна кој го носи готвењето на ново ниво. Планетарни движења за опфаќање на сите состојки во садот, паметна технологија за старт за неверојатни резултати, 6 нивоа на брзина и функција за  PULSE. Сега, со поголема моќност од 1400 W, метален механизам, сад од 4,5л изработен од нерѓосувачки челик, 3 основни додатоци и штитник од прскање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Само за вас, подготвивме и Е-книга „Летни десерти во боја“ која можете да ја превземете ТУКА.

Кујнски робот Про - Надграден модел, сега уште помоќен

Delimano Кујнскиот робот Про е уште помоќен. Го надградивме моторот на 1400W и ги заменивме пластичните делови со метални. Ова значи дека храната ќе се процесира побрзо и полесно. Повеќе нема да се грижите дали роботот ќе може да се справи со рецептот. Дефинитивно ќе може и нема воопшто да заглави. Дополнително, металниот механизам ја олеснува работата, но, и го продолжува животниот век на апаратот.

Delimano Kitchen Robot Pro

Компактен апарат со голем потенцијал

Покрај компактниот дизајн, Delimano Кујнскиот робот ПРО ги има сите карактеристики на професионалните миксери. Дополнително, има привлечен дизајн па ќе посакате да го поставите на работната маса и да му се воодушевувате.

 • Delimano Kitchen Robot Pro

  Роботот работи со само 1 копче на кое има 6 брзини и опција „Pulse“.

 • Delimano Kitchen Robot Pro

  Сад од нерѓосувачки челик и капацитет од 4.5л со штитник против прскање.

 • Delimano Kitchen Robot Pro

  3 основни додатоци - за миксирање од нерѓосувачки челик и додатоци за месење и матење од алуминиум со нелеплива облога.

 • Delimano Kitchen Robot Pro

  Планетарните движење ги опфаќаат сите состојки во садот.

Паметна технологија за старт

Delimano Кујнскиот робот ПРО, сега е опремен со Smart soft технологија за старт, која постепено ги зголемува вртежите во минута со секоја брзина, што прави апаратот да биде постабилен и полесно да се справи со секоја задача. Со тоа се спречува прскање, а и се продолжува животниот век на производот до 40% подолго.

Delimano Kitchen Robot Pro

Втор пар раце во кујната

Delimano Кујнскиот робот ПРО е новата генерација на кујнски роботи од Delimano! Сега, тој е поцврст, помоќен и поубав процесор на храна кој ќе ви помогне полесно да подготвивте многу јадења.

Не само што ќе ви заштеди време, туку и подобро и побрзо ќе го измати тестото за торта, лебот, тестото за колачиња или путерот и јајцата.

Delimano Kitchen Robot Pro

Погледнете ги додатоците кои ќе ги ви помогнат да го искористите целиот потенцијал на Кујнскиот робот:

Технички карактеристики
Дополнителни информации Капацитет на садот: 4,5Л
Максимална количина: 1500 гр брашно + 800 мл вода
Препорачана оптимална количина: 1000 гр брашно + 540 мл вода

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star