Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
ID: 110074747 SKU: 110074747

Delimano Powerful Juicer Соковник

Краток опис

Вклучете го овошјето и зеленчукот во вашата исхрана со чаша свежо исцеден сок со Delimano Powerful Juicer Соковникот. Го прави цедењето едноставно со големиот отвор за состојки. Моторот од 800 W, заедно со двете брзини лесно ќе ги исцедат морковите, портокалите, доматите или ѓумбирот, бидејќи ги процесира цели продукти за неколку секунди. Миењето е многу лесно.

7.390,00 ден.
Delimano Powerful Juicer Соковник
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-553
Кратко инфо

Вклучете го овошјето и зеленчукот во вашата исхрана со чаша свежо исцеден сок со Delimano Powerful Juicer Соковникот. Го прави цедењето едноставно со големиот отвор за состојки. Моторот од 800 W, заедно со двете брзини лесно ќе ги исцедат морковите, портокалите, доматите или ѓумбирот, бидејќи ги процесира цели продукти за неколку секунди. Миењето е многу лесно.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Почастете се со чаша сок од овошје или зеленчук

Сите знаеме колку е вашно да се вклучи овошјето и зеленчукот во исхраната, а чаша свежо цеден сок е совршениот начин за да бидете сигурни дека ќе добивате сите потребни витамини, додека во исто време ги зачувувате сите хранливи материи. Delimano Powerful Juicer Соковникот помага лесно и брзо да го исцедите овошјето и зеленчукот, произведувајќи хранлив сок без додадени шеќери, вештачки вкусови или конзерванси.

Delimano Powerful Juicer

Исцедете сок полн со витамини за многу кратко време

Го дизајниравме овој соковник за да го исцеди максималното од продуктите, со минимална работа. Исто така, нема потреба да ги сечете овошјето и зеленчукот, бидејќи отворот на соковникот е доволно голем за да ставите цело јаболко или излупен портокал во него, па така, нема да губите време на подготовка на состојките.

Овој прекрасен апарат има две брзини и копче за едноставна контрола со кое лесно ќе ја прилагодите брзината на дискот и ќе го исцедите максималното од вашите продукти. Изберете:

 • брзина 1 со 10200 RPM (вртежи во минута) за помеко овошје, како банани, бобинки или лубеница,
 • брзина 2 со 12500 RPM (вртежи во минута) за потврди продукти како ѓумбир, моркови или јаболка и
 • OFF (исклучено) кога ќе завршите со цедење.

Делови од нерѓосувачки челик и моќност од 800 W

Delimano Powerful Juicer Соковникот има моќен мотор од 800 W и кошница со ситен филтер од нерѓосувачки челик. Големиот сад за пулпа има капацитет од 1500мл, додека садот за сок содржи до 750мл, што значи собира 2-3 чаши свежо исцеден сок.

Delimano Powerful Juicer

Едноставно склопување и ефикасна употреба

Delimano Powerful Juicer Соковникот е лесен за склопување - само ставете ја цедалката и заклучете го капакот со безбедносниот систем за заклучување. Заштитате од капење и безбедносните карактеристики овозможуваат безбедна и чиста употреба. Кога ќе завршите, лесно ќе го измите, вклучивме четка за да можете да миете деловите под чешма, брзо и лесно. Кога не го користите, можете да ги чувате деловите во садот за пулпа.

Delimano Powerful Juicer
Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Технички информации

 • Моќност: 800 W
 • Волтажа 220-240 V
 • Фреквенција 50/60 Hz
 • Капацитет на садот за сок: 750мл
 • Капацитет на садот за пулпа: макс. 1700 мл, употреблив 1500 мл
 • Отвор за состојки: дијаметар 75мм
 • Брзина 1 - 10200 RPM и Брзина 2 – 12500 RPM
 • Димензии на производот: 400 x 200 x 390мм
Delimano Powerful Juicer

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star