Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
ID: 110066790 SKU: 110066790

Delimano Stone Legend Black Грил тава

Краток опис

Подготевете вкусни стекови, риба или зеленчук со помош на Delimano Stone Legend Black Грил тавата. Изработена од издржлива комбинација на емајл и јаглероден челик. Има нелеплива Quantanium облога со честички вистински камен за совршен и резултати секој пат. Димензија: 27х27см.

2.690,00 ден.
Delimano Stone Legend Black Грил тава
Stock: 8
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Подготевете вкусни стекови, риба или зеленчук со помош на Delimano Stone Legend Black Грил тавата. Изработена од издржлива комбинација на емајл и јаглероден челик. Има нелеплива Quantanium облога со честички вистински камен за совршен и резултати секој пат. Димензија: 27х27см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Помала потрошувачка на енергија

  Готвење со Stone Legend Black може да ја намали потрошувачката на енергија и до 50%.1

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Загрева до 2x побрзо

  Загрева побрзо до повисока температура и штеди време и енергија.2

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Готвење со помалку масло

  Само неколку капки масло се доволни да готвите поздраво и да заштедите.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Нелеплива облога

  Високо квалитетната облога ќе ви овозможи да готвите било каква храна без притоа таа да се залепи.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  Неверојатно отпорна на гребење,

  Збогатена со природни минерални честички за подобра отпорност и издржливост.

 • Delimano Stone Legend Black Round Mould

  За сите површини на готвење, вклучувајќи и индукција

  Идеалната кобинација на материјали овозможува готвење на било каква површина.

Вашата омилена храна, подготвена на скара во текот на целата година

Изработена од изджлива основа, Delimano Stone Legend Black Грил тавата е идеална за да и го даде на храната тој вкус на скара. Има стилски финиш со црна боја, за да готвите со стил и секако, да го привлечете вниманието на вашите гости.

Delimano Stone Legend Black Grill Pan

Садови за готвење кои ќе ви помогнат да штедите

Благодарение на нивната структура, Stone Legend садовите загреваат и до 2x побрзо. Ќе можете да готвите на пониска температура3 и да ја намалите потрошувачката на електрична енергија до 50%. Така што со самото користење вие ќе штедите за сметките за струја и вашите нови садови практично ќе се исплатат самите за околу 3 месеци4.

Овие садови исто така се идеални за храна која повеќе се лепи, како јајца, риба или месо – благодарение на високо квалитетната облога, тие само ќе се лизгаат низ тавата без да се залепат. Ова значи и дека нема потреба од огромно количество на масло за готвење - доволни ќе бидат само неколку капки. Со тоа вие ќе заштедите масло и ќе уживате во поздрави оброци.

 • Delimano Stone Legend Black Grill Pan
 • Delimano Stone Legend Black Grill Pan
 • Delimano Stone Legend Black Grill Pan

Што ги прави Stone Legend Black едноставно најдобри?

Со нивниот модерен и стилски дизајн, елегантен изглед и блескаво сјајна црна боја, ова се задовите за готвење кои ќе ја променат вашата кујна, во секој поглед. Stone Legend Black садовите се изработени од 8 слоеви на вниматено одбрани и тестирани материјали кои се надополнуваат еден со друг и ја создаваат најдобрата линија на садови за готвење.

Delimano Stone Legend Black Grill Pan

Надворешниот слој и јадрото се грижат за траен одличен изглед и оптимално распоредување на топлината:

 • Јадрото од јаглероден челик ви овозможува да гответе на пониски температури за да заштедите енергија додека го одржувате извонреден вкус,
 • Надворешните емајлирани слоеви се отпорни на хемикалии и издржливи – во комбинација со класичната црна боја гарантирано ќе останат во вашата кујна долго време.
Delimano Stone Legend Black Grill Pan

Внатрешните PPG QuanTanium слоеви ги надополнуваат надворешните слоеви и јадрото за максимален квалитет:

 • 3-слојната облога со нелепливи својства и отпорност на гребење. изработена е 100% без PFOA,
 • честичките од титаниум, ја зајакнува облогата за дополнителна отпорност на гребење,
 • честичките од вистински камен, исто така, ја зајакнуваат облогата и ја складираат топлината за рамномерна распределба и автентичен вкус.

Каква е структурата на Stone Legend Black по слоеви?

 1. Обоен слој од емајл
 2. Основен слој од емајл
 3. Јаглероден слој од емајл
 4. Прв внатрешен слој од емајл
 5. Втор внатрешен слој од емајл
 6. Основен слој од Quantanium® и зајакнат титаниум
 7. Среден слој од Quantanium® благо зајакнат со честички од камен
 8. Горен слој од Quantanium® кој брзо исушта топлина
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Black Grill Pan

Лесно и едноставно чистење

Без разлика дали сте искусен готвач или не, овие садови за готвење ќе ви помогнат да се справите со секој рецепт. Но, она што е најважно, чистењето е навистина лесно и едноставно – избришете го со влажна крпа или само со малку вода. Исто така, безбедни се и за миење во машина за миење садови.

Delimano Stone Legend Black Grill Pan

1Кога подготвувате храна, потрошувачката на енергија на индукциската плоча може да биде до 50% помала со помош на садовите за готвење Delimano Stone Legend Black. Кога користите Delimano Stone Legend Black Тава за пржење во споредба со алуминиумска тава со феромагнетно дно на ниво 7 на температурата на индукциската плоча.

2Потребни се 2'15'' за Delimano Stone Legend Black Тавата за пржење да достигне 220°C на ниво 9 на индукциската плоча, во споредба со алуминиумска тава со индукциско дно за која се потребни 7'14'' за да се постигне таа температура на индукциската плоча.

3Delimano Stone Legend Black Садовите за готвење ви овозможуваат да готвите со пониски нивоа на моќност на индукциската плоча. Delimano Stone Legend Black Тавата за пржење ја одржува температурата на маслото над 200°C на ниво 4 на индукциската плоча во тест од 4 минути, во споредба со алуминиумската тава со феромагнетно дно што ја одржуваше температурата на маслото над 200°C на ниво 6.

4 Кога се користи секојдневно на електрични шпорети по просечна цена на електрична енергија во некои земји на ЕУ.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Дополнителни информации

 • Изработени во Шпанија
 • Димензија: 27 x 27 см.
 • Рачка од бакелит (не смее да се става во рерна)
 • За сите подлоги за готвење, вклучувајќи и индукциски
 • Безбедни за во машина за миење садови
 • 100% рециклирачки материјали
Delimano Stone Legend Black Grill Pan

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star