Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
SKU: 99-1000097899

Dormeo 3D Mattress Protector Заштитна прекривка

Краток опис

Заштитете го душекот со мека прекривка од Дормео со висококвалитетен полиестер и еластин со 3D површина за да се обезбеди дополнителна мекост и нежна масажа. Одговара на душеци со висина и до 27 см.  и е достапна во различни димензии – од 90 см до 180 см во ширина. Се пере во машина на 60°C.

Од 1.890,00 ден. До
Dormeo 3D Mattress Protector Заштитна прекривка
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Заштитете го душекот со мека прекривка од Дормео со висококвалитетен полиестер и еластин со 3D површина за да се обезбеди дополнителна мекост и нежна масажа. Одговара на душеци со висина и до 27 см.  и е достапна во различни димензии – од 90 см до 180 см во ширина. Се пере во машина на 60°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Држете ги флеките и течностите подалеку од душекот

Дормео 3D заштитната прекривка за душек ги држи течностите и флеките подалеку од вашиот душек за да тој биде што подолго во добра состојба. Тој е соодветен за душеци со максимална висина од 27 см и доаѓа во различни димензии кои можат да се изберат. Благодарение на  високо-квалитетните материјали и лесното одржување,  вие ќе можете да си овозможите себе си беспрекорно чиста и свежа површина за спиење.

Целосно отпорен на течности за да се спречат флеките

3D заштитната прекривка за душек е достапна со паметен дизајн, со цел да се одговори на сите барања за врвна заштита, чистота, одлична хигиена и дополнителна удобност. Горниот дел е направен од висококвалитетен полиестер и еластин со 3D површина за да се обезбеди дополнителна мекост и нежна масажа. Покрај тоа, тој е исто така збогатен со термопластична полиуретанска мембрана за да биде целосно водоотпорна и за да го заштити вашиот душек од течности и флеки.

Лесна за користење и одржување

Дормео 3D заштитната прекривка за душек се навлекува како чаршаф. Таа може да се навлече на душек со висина до 27 см и е достапна во различни димензии – од 90 см до 180 см во ширина. Заштитната прекривка за душекот може  да се пере во машина на температура до 60°C, температура која ги убива сите грини и со неа можете да бидете сигурни дека секогаш ќе спиете врз чиста и свежа површина.

Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star