Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Краток опис

Embossed Сетот 3-во-1 вклучува висококвалитетни перница и јорган, полнети со Wellsleep® микровлакна за волумен и удобност. Навлаката нуди уникатен и модерен изглед во нежна зелена или класична бела боја, додека CleanEffect® третманот ги одржува свежи и хигиенски. Перницата и јорганот се перат на 60°C. Јорганот е достапен во димензија 140x200см или 200x200см. Со сетот добивате и торбичка за складирање.

Од 4.690,00 ден. До
Dormeo Embossed Сет
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Embossed Сетот 3-во-1 вклучува висококвалитетни перница и јорган, полнети со Wellsleep® микровлакна за волумен и удобност. Навлаката нуди уникатен и модерен изглед во нежна зелена или класична бела боја, додека CleanEffect® третманот ги одржува свежи и хигиенски. Перницата и јорганот се перат на 60°C. Јорганот е достапен во димензија 140x200см или 200x200см. Со сетот добивате и торбичка за складирање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брз начин за поквалитетно искуство во спиењето

За удобност и хигиена, важно е да ги менувате вашите перници и јорган на неколку години, со цел да уживате во квалитетен сон, во најздравата средина за спиење. Тогаш, зошто да не заштедите време, труд и пари и да го изберете овој нов 3-во-1 сет кој моментално ќе ви донесе удобност и стил во спалната соба.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Удобност, квалитет и практичност

Dormeo долги години посветено на работи на производи за спиење и е познат по квалитетните производи, соодветни за сечиј дом. Embossed Сетот вклучува перница, јорган и торбичка за складирање, со која ќе биде организирани и ќе ја направите секоја спална соба подобра.

Dormeo Embossed P&D&B Set

WellSleep® за мекост во која ќе се заљубите

Перницата и јорганот се полнети со WellSleep® напредни микровлакна, со уникатна структура која создава воздушни џебови. Тие даваат богата мекост, налик на полнење од пердуви, на која ќе сакате да си легнете и да се опуштите. Неверојатниот проток на воздух спречува потење и прегревање. Валкната имаат одлични термални карактеристики, минимално впивање на влагата, одличен проток на воздух, отпорност на дамки и мувла, што ги прави идеални за користење во постелнина.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Специјално порабување за чувство и изглед на ново

На многу јоргани им недостасува правилно порабување, па поради тоа, полнењето се движи насекаде и на крај вие имате нерамен јораган, кој е неефикасен и неудобен. Класичнот порабување на овој јорган ќе ви овозможи рамномерно распределување на полнењето, па така тој ќе изгледа како нов, за целото негово траење.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Модерен дизајн со 3D текстура

Навлаката не перницата и јорганот имаат модерен, 3D дизајн кој нуди одлично чувство наспроти кожата и ќе се истакне од останатата постелнина. Секој сет е достапен во две бои, нежна зелена и класична бела, за смирен, топол изглед кој ќе ви помогне да се опуштите во мирен и квалитетен сон.

Dormeo Embossed P&D&B Set

CleanEffect® за максимална хигиена

Јорганот и перницата се зајакнати со CleanEffect® третман кој се бори против мириси, прашински грини, микроби, бактерии и алергени, со цел да ви обезбеди на вас и вашето семејство, чиста средина за спиење. За разлика од традиционалните пердуви, WellSleep® влакната целосно се перат на 60°C и брзо се сушат, со цел да спречат мувла или непријатни миризби.

Dormeo Embossed P&D&B Set

Димензија за мали и големи кревети

Сетот Embossed е достапен со јоргани во две димензии, 140х200см и 200х200см. Перницата е со димензија 50х70см, соодветна за стандардните навлаки за перници и дизајнирани да одговараат на спиење на страна и на грб.

Dormeo Embossed P&D&B Set
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star