Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
SKU: 99-1000179263

Dormeo Бувчиња со чувства Мини II

Краток опис

Dormeo Хоо-Хоо Мини Бувчињата со чувства се прекрасен подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Најновите бувчиња се зеленото Goody-Coo и белото Blushy-Hoo, кои покажуваат задоволство и срамежливост. Високи се 16см и се полнети со меки, напредни Wellsleep® микровлакна и се перат на 30°C. Тие се собршен подарок за себе или за саканите.

490,00 ден.
Dormeo Бувчиња со чувства Мини II
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Dormeo Хоо-Хоо Мини Бувчињата со чувства се прекрасен подарок за секого, мал или возрасен, кој не се плаши да ги прифати своите чувства. Најновите бувчиња се зеленото Goody-Coo и белото Blushy-Hoo, кои покажуваат задоволство и срамежливост. Високи се 16см и се полнети со меки, напредни Wellsleep® микровлакна и се перат на 30°C. Тие се собршен подарок за себе или за саканите.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бувче за секое расположение

Секое паметно бувче знае дека прифаќањето на вашите чувства и чувствата на тие околу вас е основа за среќна врска со себе и со другите. Сега вие или вашите сакани можате да ги прифатите и разберете своите чувства со меко, сакано другарче, кое целосно се пере и е доволно мало за да го понесете секаде. Другарче на кое можете да му ги доверите вашите чувсттва.

Кликнете за да ги видите сите други Бувчиња со чувства Мини

Dormeo Emotion Mini Owl II Dormeo Emotion Mini Owl II Dormeo Emotion Mini Owl II Dormeo Emotion Mini Owl II Dormeo Emotion Mini Owl II Dormeo Emotion Mini Owl II

Учиме за чувствата со пријател

Како што децата учат за светот, тие треба да ги разберат и чувствата и како успешно да се справат со нив, како да го споделат задоволството или стравот со другите. Dormeo Бувчињата со чувства Мини им помагаат да го истражат светот и да се чувствуваат безбедно, на забавен начин. Што значи да бидеш срамежлив или радосен, како да се чувствуваш кога не си бил умен или кога гледаме некој кој го сакаме? Што нѐ плаши и што нѐ тера да се смееме? Дознајте повеќе заедно и растете самоуверени, со љубов и сигурност.

 • Dormeo Emotion Mini Owl II

  GOODY - COO

  Goody-Coo бувчето знае дека светот понекогаш може да направи да не се чувствуваме најдобро. Но, вашата сила лежи во самите себе, во својот внатрешен свет. Можеште да направите милион работи за да се почувствувате подобро и тоа што се случува внатре, има влијание на тоа што се случува надвор.

  Goody-Coo ќе ве научи дека тајната во тоа да се чувствувате добро лежи во самите себе.

 • Dormeo Emotion Mini Owl II

  BLUSHY - HOO

  Blushy-Hoo е бувче кое често е срамежливо и тивко. Понекогаш се чувствува неудобно во нови ситуации и со нови луѓе и разбира колку е тешко понекогаш да покажаш каков си навистина.

  Blushy-Hoo ќе ви помогне да се опуштите во друштвото на други луѓе и ќе ви покаже да можете да бидете срамежливи но, во исто време и да сјаете како најсјаната ѕвезда на небото.

Многуте предности на емоционалното здравје

Истражувањата покажуваат дека емоционалното здравје може да помогне во водење на посреќен и поисполнет живот. Луѓето кои се справуваат со чувствата имаат:

 • поздрави и посреќни врски
 • голема самодоверба и повеќе позитивна чувства за самите себе и општо за светот 
 • поуспешни резултати на училиште и на работа
 • помалку проблеми со однесувањето
 • подобро внимание и фокус
 • повеќе мирни ноќи и активни денови
Dormeo Emotion Mini Owl II

Две нови чувства

Најновот надополнување на семејството Бувчиња со чувства Мини на Dormeo се зеленото Goody-Coo бувче и белото Blushy-Hoo, кои ги прикажуваат чувствата на задоволство и срамежливост. Секое бувче има свој уникатен дизајн и чувство, со шарм на кој нема да можете да му одолеете. Совршениот другар за играње, спиење и повеќе.

Dormeo Emotion Mini Owl II

Лесни за да ги понесете со вас и за одржување

Секое Мини бувче е 16см високо и 14см широко, идеално за прегрнување и играње и доволно мало за да го спакувате и понесете со вас на авантура. Полнето со меки Wellsleep® напредни микровлакна за чувство на мекост. Може да се перат во машина на 30°C за долготрајна свежина и хигиена, без разлика колку се сакани или колку далеку патувале.

Dormeo Хоо-Хоо Бувчиња со чувства - 3 во 1

Тие се достапни и во истите бои и чувства како Dormeo Хоо-Хоо Бувчињата со чувства Мини, но, поголеми. Погледнете ги подолу.

 • Dormeo Emotion Mini Owl II

  Blushy - Hoo

 • Dormeo Emotion Mini Owl II

  Goody - Coo

Кажете ЗДРАВО на Dormeo Бувчињата со чувства GOODY-COO и BLUSHY-HOO

Запознајте ги Бувчињата со чувства кои се достапни во истите бои и чувства.

Нарачајте ги тука

Dormeo Emotion Mini Owl II
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Димензија Height: 16cm; Width: 16cm
Дополнителни карактеристики Fully washable at 30°C.
Дормео програма дневна соба
Материјал 100% polyester, современи велслип микровлакна

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star