Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Краток опис

Најновото од технологиите за спиење во вашиот дом, за подобар сон и поздрав ‘рбет. Двојното јадро со Ecocell ви овозможува да изберете помеѓу две нивоа на цврстина за секоја страна од креветот, со 3 зони кои ќе обезбедат идеална поддршка за колковите, рамената, главата и стапалата. CleanEffect и silver третманите ја зајакнуваат навлаката и со тоа, ја прават отпорна на бактерии и прашински грини.

Од 19.990,00 ден. До
Цена на рати: 10 x 1999 ден
Dormeo iMemory Silver II Душек
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Најновото од технологиите за спиење во вашиот дом, за подобар сон и поздрав ‘рбет. Двојното јадро со Ecocell ви овозможува да изберете помеѓу две нивоа на цврстина за секоја страна од креветот, со 3 зони кои ќе обезбедат идеална поддршка за колковите, рамената, главата и стапалата. CleanEffect и silver третманите ја зајакнуваат навлаката и со тоа, ја прават отпорна на бактерии и прашински грини.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Дормео душеци со Best Buy награда

Дормео душеци со Best Buy награда

Купувачите го препознаваат квалитетот на Дормео производите, а тоа го потврдува и наградата што оваа година тие ја доделија на нашите душеци во истражувањето за наградата Best Buy. Дормео душеците се добитници на најновото истражување на Best Buy Award во категоријата „Душеци“ во нашата држава. Прочитајте повеќе тука.

 • 30 НОЌИ ТЕСТ ПЕРИОД

  Тестирајте го новиот душек 30 ноќи и а ко не ви се допаѓа, ќе ви ги вратиме парите.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има гаранција од 15 години. Тоа се 5.470 утра разбудени наспани и подготвени за денот.

 • ПРЕЗЕМАЊЕ ИЛИ ДОСТАВА

  Купувајте на интернет по истите цени како и во продавници. Направете ја вашата нарачка на нашата страница и договорете со нашите агенти за начинот на достава или преземање.

Висококвалитен душек за секој стил на спиење

Dormeo iMemory Silver душекот е совршено решение за сите, со прилагодлива цврстина која ќе ви обезбеди удобност и совршен сон.

 • Двојно јадро, можете лесно да го свртите од поцврста на помека страна
 • 4 нивоа на цврстина: изберете цврстина според вашите потреби, помалку цврсто, средно цврсто, цврсто или многу цврсто.
 • Вкупна висина: 18 см - 15 см високо јадро и мемори пена во навлаката од 3см за поголема удобност.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови од телото
 • Тројна антибактериска и антиалергиска заштита, душек совршен за луѓето кои имаат проблеми со алергии или астма
 • Навлака која се вади и се пере на 60 ° C збогатена со сребрени влакна за здрава и чиста средина.
 • Нема пренос на движењето: соодветен за парови поради тоа што го апсорбира движењето на едно лице, за другото лице да не го почувствува.
 • 30 ноќи тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: вакумски спакуван во компактна кутија и испорачано до вашата врата.
 • Можност за плаќање на рати со кредитна картичка

Двојно јадро и 4 нивоа на цврстина во 1 душек

Јадрото на iMemory Silver душекот е составен од поцврста и помека страна која може да се ротира, додека ги менувате страните на навлаката збогатена со iMemory пена, за зголемување и намалување на цврстина на јадрото. Едноставно свртете го јадрото и навалката за да добиете помалку цврст, средно цврст, цврст и многу цврст душек. Одлично решение за парови со дупла димензија на душек (140см+). Внатре има две различни јадра и секој партнер може да ја избере посакуваната цврстина, со што се елиминира потребата да се купуваат 2 посебни душеци.

Погледнете внатре во душекот

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Навлака со патент

  Се вади и се пере на 60º.

 2. Внатрешна навлака

 3. Двојно јадро 15см

  Изберете ја посакуваната цврстина. Синото јадро е ЦВРСТО а портокаловото е МЕКО

 4. рачки за полесно ракување

 5. Слој од поставување со антиалергиски силиконски влакна

 6. iMemory пена 2 см

  Додадени сребрени јони за терморегулација и антибактериски ефект

 7. Climalite сребрени влакна

  Влакна кои се справуваат со температурата и влагата.

 8. Навлака со CleanEffect заштита

  Против бактерии, микроби и мириси, а елиминира и алергии.

Поставувањето е брзо и едноставно

YВашиот нов душек ќе го добиете компресиран и вакумиран во ролна, заштитен во кутија - завиткан во ДВА слоеви пластичен најлон.

 • Внимателно исечете ја внатрешната ќеса со ножици без да ја исечете внатрешната ќеса. Не користете нож.

 • Одвиткајте ја ролната на креветот. Внимателно исечете ја втората ќеса покрај рабовите и тргнете ја.

 • Оставете го душекот 6 часа да се оформи.

 
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Јадро полиуретанска пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 см
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горна страна: 100% полиестер со 2 см. високоеластична полиуретанска пена (мемори пена); Средина: 100% полиестер, полиуретанска пена; Долна страна:Материјал: 100% полиестер,
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star