Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Краток опис

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Рамката е произведена во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи. Достапен во 5 стандардни димензии: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 см.

12.990,00 ден.
Dormeo Mamut Кревет
Stock: 5
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Рамката е произведена во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи. Достапен во 5 стандардни димензии: 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одличен избор за секоја спална соба

Спијте мирно и удобно во овој модерен кревет направен од квалитетни материјали. Креветот е произведен во Европа и има прекрасен минималистички дизајн. Со 16см простор под креветот, имате доволно простор и за чување на некои работи.

Овој прекрасен кревет е достапен во 2 бои: бела и бел даб.

Бесшумен

Ако уживате во мирот и тишината, тогаш навистина ќе ви се допадне овој кревет. Тој е целосно бесшумен и вие воопшто нема ни да ги забележите движењата на вашиот партнер во текот на ноќта.

Едноставен за склопување и одржување

Никој не сака производ на многу делови кои потоа треба да се склопува според упатство. Па затоа, ние за вас го направивме овој кревет едноставен за склопување.

Mamut креветот е едноставен за одржување. Едноставно користете мокра крпа и нежно средство за чистење и потоа пребришете со чиста, сува крпа.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Детали за производот

Mamut креветот е направен од масивни иверици со дебелина од 3,2 см и обезбедуваат оптимална поддршка за секој душек.

Можете да го наместите на 2 различни висини согласно дебелината на душекот. Димензиите 140x200, 160x200 и 200x200 имаат преграда во средината за поголема поддршка.

Пакување

Mamut креветот е спакувана во 3 дела.

Забелешка: летвички и душек не се вклучени.

Соодветни летвички од Дормео се:

Упатство за склопување:

Димензии 90-120 x 200

Димензии 140 ; 180 x 200

86 cm 106cm/136cm/156cm/176cm/196cm 16 cm 40 cm 207cm
7cm 3,2 cm
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Димензија 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200 cm.
Дормео програма дневна соба
Достапни бои white oak, бела

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star