Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Краток опис

Околу една третина од денот поминуваме во кревет и без оглед на тоа дали времето го поминувате во постојано превртување или во одмор, многу зависи од вашиот душек. Dormeo Siena 14 см. е цврст душек со CleanEffect третман кој ви дава соодветна поддршка.

Од 13.990,00 ден. До
Dormeo Siena V3 Душек
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Околу една третина од денот поминуваме во кревет и без оглед на тоа дали времето го поминувате во постојано превртување или во одмор, многу зависи од вашиот душек. Dormeo Siena 14 см. е цврст душек со CleanEffect третман кој ви дава соодветна поддршка.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • 30 ДЕНА ТЕСТ ПЕРИОД

  Дормео го сака најдоброто за вас. Затоа само сега уживајте во вашиот нов Дормео душек со одлична можност да го тестирате и тоа 30 дена БЕСПЛАТНО во вашиот дом. И доколку не сте задоволни, во целост ќе ви ги вратиме парите што сте ги платиле.

 • 6 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Душекот има 6 години гаранција. Тоа се 2190 утра во кои ќе се разбудите наспани и подготвени да го зграпчите денот.

 • САМО ЕДЕН КЛИК

  Купувајте онлајн за истите цени и понуди како и во нашите продавници. Нарачајте и нашите агенти ќе ве контактираат.

Околу една третина од денот поминуваме во кревет и без оглед на тоа дали времето го поминувате во постојано превртување или во одмор, многу зависи од вашиот душек. Dormeo Siena 14 см. е цврст душек со CleanEffect третман кој ви дава соодветна поддршка.

Ecocell® е високо квалитетна пена дизајнирана за идеална удобност.

Таа е трајно еластична и има тродимензионална целуларна структура, обезбедувајќи ефикасна цикрулација на воздух. Оваа пена секогаш се враќа во првобитната положба без оглед на притисокот кој го нанесувате врз неа.

Дали знаевте?

Доказите покажуваат дека недостатокот на сон му штети на имунитетот: Истражувањата покажуваат 70% намалување на природните имунолошки клетки по само четири до пет часа. Како резултат на тоа, вие не сте во можност да се заштитите толку ефикасно од заразните вируси, како корона. За среќа, овој недостаток може да се надополни штом се наспиете (седум до девет часа).

AIRMESH ткаенината на долниот и страничниот дел обезбедува оптимална циркулација на воздух.

Илјадници специјално дизајнирани мали отвори му овозможуваат на воздухот да циркулира слободно.

CLEANEFFECT® е антибактериска заштита и заштита од прашински грини, за максимална хигиена и свежина. CleanEffect® третманот го одржува душекот свеж и без непријатни мириси.

Dormeo Siena душекот е удобен (со висина од 14 см) и долготраен. Навлаката се вади и се пере.

Материјал:

Навлака:

 • Горна и странична ткаенина: 100% полиестер
 • Долна и странична ткаенина: 100% полиестер (3D Airmesh)
 • Внатрешна навлака: 100% полиестер

Јадро: ПУ пена (Ecocell®)

Dormeo Siena душекот е направен од високо квалитетна Ecocell пена со висина од 14 см.

CleanEffect третманот му дава антибактериски карактеристики како и заштита од прашински грини. За дополнителна свежина, има 3D Airmesh ткаенина на долниот дел и од страна.

 • јадрото на душекот е направено од високо квалитетна Ecocell пена
 • дише
 • за дополнителна свежина, на долниот дел и од страните има 3D Airmesh ткаенина
 • најдобрата заштита од бактерии и прашински грини ја обезбедува CleanEffect третманот
 • вакумиран за максимална заштита и едноставен транспорт
 • навлаката се пере на 40°C
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Јадро Полиуретанска пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 14 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®
Навлака Горен и страничен дел: 100% полиестер; долен дел: 100% полиестер (AirX System); внатрешно јадро: 100% полиестер
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star