Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
ID: 110016882 SKU: 110016882

Dormeo Siena Сет Анатомски перници

Краток опис

Siena анатомската перница е изработена од мемори пена и целосно се прилагодува на обликот на главата и вратот. Одлична е за сите кои спијат на страна и на грб. Навлаката се вади и се пере на 40℃. Димензиите се 30х50см и добивате 2 перници во овој сет.

2.980,00 ден.
Dormeo Siena Сет Анатомски перници
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-553
Кратко инфо

Siena анатомската перница е изработена од мемори пена и целосно се прилагодува на обликот на главата и вратот. Одлична е за сите кои спијат на страна и на грб. Навлаката се вади и се пере на 40℃. Димензиите се 30х50см и добивате 2 перници во овој сет.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Балансирана поддршка за удобен сон

Dormeo Siena Анатомската перница е специјално дизајнирана за совршено да се прилагоди на обликот на вашата глава и врат и да обезбеди балансирана поддршка. Изработена е од квалитетна мемори перна за максимална удобност, со навлака која е третирана со CleanEffect® третман, а истата се вади и пере. 

Анатомска перница изработена од висококвалитетна мемори пена

Анатомскиот облик на Siena перницата ви обезбедува правилна позиција на 'рбетот за време на спиењето. Јадрото на перницата е направен од високквалитетна мемори пена со цел целосно да се прилагоди на обликот, тежината и топлината на главата и вратот. Нуди целосна поддршка на горниот дел на телото што ви овозможува поздрав и поквалитен сон.

Чиста и свежа околина за спиење

Навлаката на Siena анатомската перница е третирана со CleanEffect® третман за да обезбеди заштита од прашински грини, бактерии и непријатни миризби. Ова ја прави перницата соодветна за сите кои страдаат од алергии, бидејќи ви обезбедуваат чиста и свежа околина за спиење. Дополнително, страните на навлаката се изработени од AirX - „Airmesh“ материјал кој гарантира проветреност и сува околина за спиење.

Практична и удобна перница

Навлаката на перницата има 3D коцки кои ви даваат чувство на масажа и топлина. Навлаката е изработена од висококвалитетен полиестер и истата се вади и пере во машина на 40°C. Dormeo Siena Анатомскате перница е соодветна за сите кои спијат на страна и на грб а добивате 2 перници по цена на 1. Димензии: 30 х 50 см.

Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Тип на перница анатомска
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Висина 10cm / 8cm
Димензија 30x50см./10*8см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Навлака: 100% полиестер; Страни: 100% полиестер (AirX System); внатрешно јадро: 100% полиестер
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star