Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Siena V2 Класична перница

Photo
Video

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага.

Dormeo Siena V2 Класична перница
1.290,00 ден.
1.161,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа класично оформена перница, наполнета со Tencel, е мека како перница со пердуви, а во исто време овозможува испарување на вишокот влага.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете го спиењето со перницата Сиена V2

Сиена е мека перница, која поради одличната проветреност и способноста за испарување на влагата е идеална за користење за сите сезони.

Ортопедска, удобна перница со прилагодлива височина

Со оглед на ортопедските карактеристики, оваа перница ќе Ви овозможи потпора за главата и вратот на местата каде што тоа е најпотребно.

Перницата е наполнета со комбинација од влакна Tencel и напреден микрофибер Wellsleep®, кои гарантираат:

 • Оптимална средина за спиење,
 • Апсорпција на влагата и
 • Исфрлање на вишокот телесни течности.

Патентот на навлаката од перницата Ви овозможува индивидуално да ја регулирате височината на перницата според Вашите лични потреби.

Со перницата Сиена ќе имате пријатно, свежо и удобно чувство во текот на целата ноќ.

Комбинација од 2 вида иновативни влакна за максимална удобност и свежина.

Перницата е наполнета со:

 • Природни влакна Tencel 30%, во комбинација со
 • Wellsleep® влакна, 70%.

Димензии: 50 x 70 сантиметри

Револуционерни Tencel 100% органски влакна за свежа средина за спиење

Влакната Tencel се еколошки материјал направен од дрвена пулпа, создаден со користење на нанотехнологијата. Се работи за технолошки напредна ткаенина, екстремно пријатна на допир и во исто време цврста и издржлива.

Влакната Tencel имаат неверојатна способност за апсорпција. Во споредба со памукот, можат да апсорбираат и до 50% повеќе влага.

Функционираат слично како Вашата кожа – ја регулираат температурата и одржуваат баланс на влажноста.

Tencel ги спојува најбараните квалитети на материјалите кои сакаме да ги користиме за спиење:

 • Нежен е како свила
 • Пријатен и свеж како лен
 • Цврст како полиестер
 • Природно топол како волна и
 • Има висока апсорпција како памук

Комбинацијата на овие карактеристики гарантира мирен сон со идеална температура и сува средина за спиење

Микрофибер Wellsleep®: мекост што не предизвикува алергии

Микрофиберот Wellsleep® е одлична алтернатива на ситните гускини пердуви, а во исто време е непогодна средина за прашинските грини.

Влакната добро дишат и не пропуштаат вода

Воздушните џебови создадени поради испреплетеноста на влакната, ѝ даваат на перницата дополнителен волумен и нежно се прилагодуваат на формата на главата додека спиете.

Предности:

 • Димензии на перницата 50 x 70 сантиметри,
 • Полнењето се состои од 30% Tencel и 70% напреден микрофибер Wellsleep®, 350 g/m2,
 • Навлаката за перницата е направена од 100% меки влакна Softdream, кои се меки и пријатни на допир,
 • Патентот на навлаката Ви овозможува да ја регулирате височината на перницата,
 • Може да се пере на температура од 60°C,
 • Сертификат Öko-Tex Standard 100,
 • Погодна е за сите положби на спиење: на грб, на стомак и на страна.

Соодветна за:

 • За топлите годишни времиња
 • За целото семејство
 • Оние што имаат тенденција да се потат при спиење, со оглед на тоа што перницата е добро проветрена
 • Оние кои страдаат од алергии, затоа што прашинските грини не се насобираат во микрофиберот Wellsleep®
 • Луѓе кои уживаат во цврсти перници
 • Погодна е за сите положби на спиење: на грб, на стомак и на страна.
Дополнителни информации

Модерни материјали за неверојатно искуство при спиење

Перницата Сиена е направена од модерни материјали кои создаваат пријатна средина за сладок сон:

 • Полнењето се состои од 30% Tencel и 70% напреден микрофибер Wellsleep®, 350 г/м2,
 • Навлаката за перницата е направена од 100% меки влакна Softdream, кои се меки и пријатни на допир.

Лесно одржување и долговечност

Со оглед на тоа што микрофиберот Wellsleep® и Tencel се издржливи, перницата може да се пере на температура од 60°C. Овие микрофибер материјали ќе издржат многу години користење, без да ги загубат своите карактеристики – ќе останат еластични и нема да го загубат волуменот, дури и по неколку перења, ниту пак ќе се залепат по перењето.

Димензии:

Перницата Сиена е достапна со димензии 50 x 70 сантиметри.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® Advanced Микровлакна
Димензија 50x70
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Навлака: Softdream микровлакна; Полнење: Wellsleep® Advanced микровлакна
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star