Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-45%

Квалитетен Sleep Inspiration јорган со разиграни бои. Извонредно мек и идеален за употреба во текот на целата година. Исполнет со 100% Wellsleep® микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Достапен во 2 разиграни бои. Јорганот може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапен во 2 димензии: 140x200см. и 200x200см.

Dormeo Sleep Inspiration Јорган

Од Редовна цена: 2.690,00 ден. До


Специјална цена: 1.490,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Квалитетен Sleep Inspiration јорган со разиграни бои. Извонредно мек и идеален за употреба во текот на целата година. Исполнет со 100% Wellsleep® микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Достапен во 2 разиграни бои. Јорганот може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапен во 2 димензии: 140x200см. и 200x200см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свежо и удобно спиење преку целата година

Внесете свеж воздух во вашата соба со волшебниот Dormeo Sleep Inspiration јорган. Овој прекрасен и мек јорган е направен од мек материјал со вшиени убави џебови и е достапен во две бои кои корисепондираат со целата Sleep Inspiration колекција – корално розева и азурно сина.

Јорган кој ви овозможува полесен проток на воздух исполнет со напредни микрофибери

Dormeo Sleep Inspiration јорганот е направен од убав материјал со меко и нежно чувство  под вашите прсти. Toj се состои од напредните Wellsleep® микрофибери кои придонесуваат кај јорганот да има проток на воздух и е исто така соодветен за луѓе со алергии.  Полнетицата е рамномерно распределено по квадратните џепови што спречува натрупување на полнетицата после перењето.

Екстра големина дури и после перењето

Напредните Wellsleep® микрофибери кои се користат за полнетицата придонесуваат кај јорганот да има проток на воздух и да е многу мек. Уникатната структура на јорганот создава воздушни џепови кои даваат екстра големина на јорганот. Sleep Inspiration јорганот може целосно да се пере на 40°C и со тоа вие секогаш можете да го одржувате да биде свеж и чист. За да се избегне натрупување ве молиме да го растресете својот јорган после перењето и да повторите истото после сушењето.

Соодветен за користење во сите периоди

Dormeo Sleep Inspiration јорганот може да се користи во текот на целата година. Тој е доволно топол за студените зимски ноќи но има доволно проток на воздух за да ве чува од преголемо греење за време на топлите летни ноќи. Овој јорган е достапен во две стандардни димензии: 140 x 200 см. или 200 x 200 см.

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester
Полнење 100% polyester (Wellsleep® advanced)
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star