Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-90%
 • Лесни, долготрајни и удобни.
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност.
 • Специјален и долготраен ѓон.
 • Нелигачки ѓон со кој вие ќе се чувствувате безбедно на секоја површина.
Comfort Машки Еспадрили

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Лесни, долготрајни и удобни.
 • Анатомски дизајн за поголема стабилност.
 • Специјален и долготраен ѓон.
 • Нелигачки ѓон со кој вие ќе се чувствувате безбедно на секоја површина.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Спој на функционалност со стил и иновација

Вокмакс Comfort еспaдрилите се практични и класични и може да ги носите на работа или во слободно време. Со специјално изработениот нелизгачки ѓон вие ќе бидете безбедни на секоја површина.

И тоа не се ѐ:

 • Специјалниот ѓон е флексибилен и долготраен.
 • Зголемена активност на мускулите на телото.
 • Новата комбинација на материјали ќе ви даде поголема удобност, поддршка и амортизација.
 • Горниот дел од платно има одлична циркулација на воздух.
 • Се прилагодуваат на стапалата и многу лесно се облекуваат.

Удобност без болки во стапалата

Кога ве болат стапалата, тогаш сѐ ве боли - но тоа не мора да биде така. Носењето на Вокмакс обувките со најновиот заоблен ѓон ќе им ја дадат на вашите стапала потребната поддршка во текот на денот.

Намален притисок во зглобовите за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот на стапалата. Рамномерно ја распределуваат телесната тежина, го намалуваат целосниот притисок и вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите од стапалата кои чувствуваат најмногу притисок се поврзани со различни проблеми, Вокмакс ќе го намалат притисокот, а тоа е најважно за да имате здрави стапала.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Заоблениот ѓон на Walkmaxx

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон рамномерно ја распределува телесната тежина и притисокот од колената, петите и половината и ги спречува болките. На тој начин се подобрува поставеноста на телото и правилно ќе чекорите. Вие ќе имате чувство дека одите боси така што природно ќе го виткате стапалото и ќе го намалите ризикот од деформитети.

 • 1 Ја намалува болката во половината
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Ги намалува болките во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на потечени стапала.
1 2 3 4 5
 • Влошка со гел за дополнителен ефект на свежина, удобност и мекост.
 • Има два модели различни стила кои ќе одговараат на вашата облека.

Заоблен ѓон и меко перниче за зголемена удобност при чекорењето

 • Рамномерно распределената телесна тежина ќе ја подобри поставеноста на телото и ќе го намали притисокот во зглобовите.

 • Заоблениот ѓон ќе ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро и поздраво.

 • Чувство дека одите боси ќе ви обезбеди правилно и удобно чекорење.

 • Тие се многу лесни па затоа чекорењето ќе ви биде полесно и вие ќе бидете активни и ќе можете да пешачите подолго време.

 • Лесно се облекуваат.

Соодветни за

Новата Comfort програма од Вокмакс е специјално дизајнирана за сите на кои им е потребна удобност. Носете ги на работи или кога имате слободно време и одберете некој од нашите модели. Лесни и прилагодливи, атрактивни и удобни.

Овие обувки се направени за сите оние кои:

 • Многу стојат додека се на работа.
 • Имаат болки и потечени стапала.
 • Бараат супериорна удобност и сакаат да имаат чувство дека чекорат боси.
 • Се уморни од тоа да ја заменуваат удобноста со изгледот на чевлите.
 • Знаат дека соодветните обувки се многу важни за да се чувствувате добро.
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, морнарско сина, сива
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) платно (памук)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома