Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
 • Супериорна удобност со антибактериски третман
 • Зголемена активација на телото со новиот заоблен ѓон
 • ПУ кожа и мрежа за поголема циркулација на воздух
 • Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!
Pure Машки сандали
2.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Супериорна удобност со антибактериски третман
 • Зголемена активација на телото со новиот заоблен ѓон
 • ПУ кожа и мрежа за поголема циркулација на воздух
 • Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!
Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобриот избор за пешачење во топлите денови

Walkmaxx Pure сандалите за мажи се најдобриот избор за пешачење кога температурите се високи.

Овие сандали се лесни и вашите стапала ќе бидат свежи. Тие се направени од ПУ кожа и мрежа во горната ткаенина за максимална циркуалција на воздух. Вокмакс остануваат доследни на својот квалитет и традиција па затоа сандалите Pure за мажи:

 • Го намалуваaт притисокот од зглобовите, така што рамномерно го отстрануваат притисокот од зглобовите и го пренесуваат на нозете.
 • Нудат правилна флексија на стапалото за природен чекор и подобрена поставеност на телото.
 • Бидејќи телесната тежина ќе биде рамномерно распределена вие ќе имате чувство дека чекорите боси.
 • Ќе ги зајакнете мускулите на нозете.

Антибактериски третман кој ве штити од бактерии

Исто така новите Pure сандали имаат антибактериски третман кој ги штити вашите стапала од бактерии. Покрај тоа бактериите и потењето на стапалата предизвикуваат непријатни миризби, па затоа антибактерискиот третман е тука за да ви помогне.

Помал притисок за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот во стапалата. Рамномерно ја распределуваат тежината и го намалуваат притисокот, а вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите со највисока точка на притисок се поврзани со сериозни проблеми, малиот притисок е многу важен за целосното здравје на стапалата.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Вокмакс заоблен ѓон

Анатомски дизајн со поддршка за зглобовите

Сега имаат нова конструкција и оптимална лесна комбинација од материјали. Новите Walkmaxx Pure сандали за мажи се уште по удобни и стабилни.

 • Влошката е анатомски дизајнирана за поголема стабилност и активација на телото.
 • Ѓонот е направен од ЕВА + ТРП гума за максимална флексибилност.
 • Прилагодливи Велкро лепенки за лесно облекување и прилагодување на сандалите.
 • Нелизгачко дно за поддршка на зглобовите и максимална безбедност и удобност за време на пешачењето.

Имаат специјални карактеристики кои ќе ви помогнат да ги тонирате мускулите

Заоблениот ѓон е најнова иновација и решение кое ќе ви помогне природно да чекорите. Го поттикнува природното виткање на стапалото и рамномерно го распределува притисокот од зглобовите и го пренесува на мускулите со што се тие се поактивни, поставеноста на телото е подобрена, болката во грбот и зглобовите е намалена и циркулацијата е подобрена.

Заоблениот ѓон е направен од квалитетни материјали кои дополнително го апсорбираат притисокот од чекорењето, ја зголемуваат удобноста и долготрајноста.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон на Фит патиките рамномерно ја распределува тежината на вашето тело и го намалува притисокот во колената, петите и долниот дел од грбот и на тој начин ве ослободува од болките, а вие ќе чекорите правилно. Го поддржува правилното виткање на стапалото, спречува појава на деформитети и вие имате чувство дека чекорите боси.

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Го намалува чувството на болки во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на отечени стапала
1 2 3 4 5

Заоблен ѓон и антибактериски третман за поздрави стапала.

 • Заоблениот ѓон ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро.

 • Рамномерно распределената телесна тежина ја подобрува поставеноста на телото така што ве ослободува од притисокот во зглобовите

 • Чувство како да одите боси

 • Тие се многу лесни па затоа оние кои ги носат ќе можат да бидат активни подолго време

 • Антибактериски третман кој елиминира 99,9% од бактериите и со тоа создава свежа и удобна средина за вашите стапала

 • Лесно се облекуваат

Соодветни за:

Новата линијата на Walkmaxx - Pure има антибактериски третман кој ќе ја спречи појавата на бактерии и непријатни миризби. Покрај тоа, славниот ѓон на Вокмакс обувките нуди зголемена удобност и чувство дека одите боси. Посебно соодветна за лица кои имаат проблем со потењето на стапалата или лица кои долго време ги носат своите чевли.

Овие чевли се создадени за оние кои:

 • Сакаат да ја спречат појавата на бактерии и непријатни миризби
 • Бараат отворени чевли низ кои циркулира воздух
 • Квалитетни и долготрајни чевли
 • Кои сакаат чевли кои нудат чувство дека чекорите боси
Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) мрежа, ПУ кожа

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star