Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Машки универзални обувки

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-55%
 • Сега можете да уживате во Walkmaxx во текот на целата година, на спортски или формални пригоди.
 • Удобноста во одењето останува иста, но новите Walkmaxx машките универзални обувки се многу помодерни.
 • Модерни и современи, јасен дизајн кој придонесува кон секојдневниот, но истовремено и елегантен изглед.
Машки универзални обувки

Од Редовна цена: 3.290,00 ден. До


Специјална цена: 1.490,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
 • Сега можете да уживате во Walkmaxx во текот на целата година, на спортски или формални пригоди.
 • Удобноста во одењето останува иста, но новите Walkmaxx машките универзални обувки се многу помодерни.
 • Модерни и современи, јасен дизајн кој придонесува кон секојдневниот, но истовремено и елегантен изглед.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Неколку добри причини зошто да ги купите најновите машки обувки од Walkmaxx

 • го подобруваат држењето
 • го намалуваат притисокот во нозете и мускулите
 • ја спречуваат болката во зглобовите и грбот
 • ги тонираат и зајакнуваат мускулите (колковите, задникот, нозете и абдоменот)
 • ви помагаат да согорите повеќе калории и да слабеете со секој чекор
 • лесен, но стабилен дизајн
 • секогаш во мода

За подобар и поздрав стил на живеење со секој чекор

Без оглед дали одите на шопинг, на прошетка со вашето милениче или одите на работа, сега можете да направите многу повеќе за Вашето здравје и за подобар изглед, со секој следен чекор. Колку почесто ги носите Walkmaxx машките универзални обувки, толку резултатите се подобри!

Како функционираат?

Дизајнирани за да го подобрат вашиот живот менувајќи го начинот на кој се движите. Walkmaxx обувките имаат специјален заоблен ѓон кој симулира одење на мек песок. Со Walkmaxx машките обувки ќе почувствувате како петата да потонува во тлото додека одите. Тие ви овозможуваат природно движење благодарение на кое телесната тежина го преместува притисокот од стапалата.

Walkmaxx Men's Style Shoes – чекорете кон поздрав живот!

Walkmaxx машките обувки им даваат оптимална удобност во чекорењето на сите генерации. Со неверојатно удобните обувки ќе се чувствувате како да се движите во воздух.

Walkmaxx машките обувки го имаат оригиналниот заоблен ѓон на Walkmaxx кој ги активира мускулите на задникот и нозете, го подобрува држењето на телото, што значи дека што повеќе се движите долку повеќе ја подобрувате циркулацијата и здравјето. Walkmaxx машките обувки го префрлаат притисокот од движењето од зглобовите на чевлите па така можете многу побрзо да ослабете и да го зајакнете телото.

Технички карактеристики
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 37-45
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, текстилна мрежа
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star