Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ви го претставуваме најновиот модел на Вокмакс Мокасините. Идеална удобност, со помодерен дизајн и слој од мемори пена за целосно ослободување од притисокот.

Фитнес Мокасини 3.0
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
 • Store Listing
Кратко инфо

Ви го претставуваме најновиот модел на Вокмакс Мокасините. Идеална удобност, со помодерен дизајн и слој од мемори пена за целосно ослободување од притисокот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ѓон со мемори пена

Со истовремено модерен и безвременски дизајн, овие мокасини ќе се вклопат во секоја комбинација. Тие се неверојатно удобни и лесни, па вие ќе се чувствувате како да чекорите по воздух благодарение на мемори пената.

Ѓонот има мемори пена која ве ослободува од притисокот, го спречува отокот на нозете и зглобовите кој се јавува по долгото одење, како и ја зголемува вашата стабилност додека одите.

Вокмакс Мокасините 3.0 ќе ви помогнат да ја подобрите вашата форма

Модерните најнови Вокмакс мокасини нудат оптимална удобност за сите генерации. Без оглед на тоа дали сте на прошетка, пешачите до работа и назад, заоблениот ѓон ги активира мускулите на нозете и задникот, ја стимулира циркулацијата и ја спречува појавата на целулит!

Достапни во 4 бои: црна, тегет, беж и темно црвена

Заоблен ѓон за поголема активност на мускулите и помал притисок на зглобовите

Дизајнирани да го подобрат вашиот живот менувајќи го начинот на кој одите. Вокмакс мокасините имаат заоблен ѓон кој прави да се чувствувате како да одите по песок.

Правилното движење подеднакво ја дистрибуира телесната тежина префрлајќи го притисокот од стапалата, зглобовите, грбот и колковите врз мускулите. Ова движење резултира во зајакнати мускули на нозете, задникот, грбот и абдоменот.

Зошто да се одлучите за најновите Вокмакс фитнес мокасини

 • Го подобруваат движењето
 • Ја намалуваат тензијата и ја спречуваат болката во зглобовите и грбот
 • Помагаат во тонирањето и зајакнувањето на мускулите
 • Ја стимулираат циркулацијата и ја спречуваат појавата на целулит
 • Модерни, лесни и удобни
 • Привлечни детали: мала машничка на предниот дел
 • Се вклопува во секој стил на облекување

Вокмакс Мокасини 3.0 – Посовремен дизајн, поголема удобност!

Мокасините на Вокмакс сега се со нов, модерен дизајн кој се вклопува во секој стил на облекување.

Ѓон со мемори пена

Со истовремено модерен и безвременски дизајн, овие мокасини ќе се вклопат во секоја комбинација. Тие се неверојатно удобни и лесни, па вие ќе се чувствувате како да чекорите по воздух благодарение на мемори пената.

Ѓонот има мемори пена која ве ослободува од притисокот, го спречува отокот на нозете и зглобовите кој се јавува по долгото одење, како и ја зголемува вашата стабилност додека одите.

Вокмакс Мокасините 3.0 ќе ви помогнат да ја подобрите вашата форма

Модерните најнови Вокмакс мокасини нудат оптимална удобност за сите генерации. Без оглед на тоа дали сте на прошетка, пешачите до работа и назад, заоблениот ѓон ги активира мускулите на нозете и задникот, ја стимулира циркулацијата и ја спречува појавата на целулит!

Достапни во 4 бои: црна, тегет, беж и темно црвена

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со ѓон со мемори пена
Достапни бои беж, морнарско сина, црвена, црна
Достапни големини 36-41
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон memory foam, гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Текстил
Store Listing

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star