Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

НАШАТА ИСТОРИЈА

СЕКОЈ ЧЕКОР КОЈ ГО ПРЕЗЕМАВМЕ ВО МИНАТОТО НÈ ДОВЕДЕ ДО ТАМУ КАДЕ ШТО СМЕ ДЕНЕС. НА СЕКОЈ ЧЕКОР СЕ ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ СЕ ПРИКЛУЧУВАА НА НАШЕТО ПАТУВАЊЕ КОН ИДНИНАТА.

Иако како бренд Walkmaxx е релативно млад, нашата мисија во обезбедување на удобност со секој чекор остана иста низ годините, а ќе продолжи да трае и во иднина.

Она што започна како компанија, која во 2010 год. продаваше само еден модел на обувки, денес е меѓународно познат и успешен бренд со преку милион задоволни клиенти.

2010

 

И НАЈДОЛГИТЕ ПАТУВАЊА ПОЧНУВААТ СО ЕДЕН ПАР ОБУВКИ.

Го лансиравме првиот модел на обувки - Walkamaxx Black. Ова е првиот чекор во креирањето на бренд кој набрзо ќе стане препознатлив за многумина.

2012

 

ДВИЖЕЊЕТО ЗАПОЧНУВА.

Нашето портфолио започнува да се проширува, како одговор на потребите на нашите потрошувачи. Walkmaxx се трансформира во препознатлив бренд на функционални и удобни обувки ширум Европа, со повеќе од 15 модели.

2015

 

ШТО ПОВЕЌЕ ТОА ПОДОБРО.

Со понатамошно зголемување на портфолиото, во моментов нудиме повеќе од 50 модели.

2016

 

КУПУВАЧИТЕ НА ПРВО МЕСТО.

Развиваме три линии на обувки, за да ги задоволиме специфичните потреби на купувачите. Како линии ги развиваме Fit, Pure и Comfort.

2017

 

СЛОБОДЕН ДУХ

Ја лансираме нашата прва колекција со фокус на врвна удобност, која овозможува слободно движење и го промовира активниот животен стил.

2019

 

СО СТИЛ

Нашата Trend линија, со својот современ дизајн е важен чекор напред кон создавање модерни обувки.

2020

 

10 ГОДИНИ УДОБНОСТ

Ја прославуваме 10 годишнината со импресивни бројки - продадени 7 милиони обувки во повеќе од 20 земји.

2021

 

ЧЕКОР КОН ИДНИНАТА

Ја поздравуваме новата линија на обувки со рамен ѓон која се одликува со совршена комбинација на неверојатна удобност и модерен дизајн.

WALKMAXX ПРЕЗЕМА ВАЖНИ ЧЕКОРИ НАПРЕД

Во портфолиото на Walkmaxx ја претставуваме првата одржлива колекција на обувки - Walkmaxx Green. Со намалување на негативното влијание врз околината, водиме грижа нашите купувачи да носат одговорни одлуки и да се вклучат во создавањето на одржлива иднина. Нашиот дизајн е заснован на лесни обувки, кои дишат и се прилагодуваат на сечие стапало, при тоа изгледаат привлечни и модерни.

Една стара поговорка вели: Ако требаше да останеме на едно место, ќе имавме корења, а не стапала. Во Walkmaxx, кон оваа изрека ги додаваме следното: Секоја голема авантура во животот започнува со првиот чекор. Ние се грижиме, тој чекор да биде удобен.

  • Walkmaxx е горд на успехот од 90% задоволни корисници

  • Просечниот Walkmaxx купувач поседува 3 пара Walkmaxx обувки

  • Walkmaxx ви нуди неверојатна удобност