Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Rovus Arctic Air Ultra Пренослив апарат за ладење

Photo
Video
-30%

Rovus Arctic Air Ultra е апарат кој го лади, навлажнува и го прочистува воздухот. Благодарение на напредната технологија за хидро-ладење, неверојатно тивкиот вентилатор со 3 брзини и комплетно прилагодливата предна решетка, вие добивате ваш личен климатизер каде и да сте. Тој е еколошки и може да го користите насекаде а истовремено да заштедите електрична енергија.

Rovus Arctic Air Ultra Пренослив апарат за ладење

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.390,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Rovus Arctic Air Ultra е апарат кој го лади, навлажнува и го прочистува воздухот. Благодарение на напредната технологија за хидро-ладење, неверојатно тивкиот вентилатор со 3 брзини и комплетно прилагодливата предна решетка, вие добивате ваш личен климатизер каде и да сте. Тој е еколошки и може да го користите насекаде а истовремено да заштедите електрична енергија.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во свежиот, студен и чист воздух секаде!

Дали имате проблем со топлиот воздух во текот на летото? Климатизерите можат да ви помогнат да се оладите, но доколку работат во текот на целиот ден ќе ве чинат многу. Со Rovus Arctic Air Ultra, подобрениот, компактен и еколошки апарат за разладување на воздухот околу вас, со кој добивате два пати поголема моќ на ладење отколку со претходниот, вие ќе го разладите вашиот личен простор за само неколку денари дневно!

Rovus Arctic Air Ultra е неоходен за спалната соба, канцеларијата, студентската соба, приколките итн. Едноставно истурете вода во резервоарот, вклучете го во струја, притиснете го копчето за вклучување и уживајте во освежувачкиот воздух во наредните 12 часа со само едно полнење на резервоарот..

Rovus Arctic Air Ultra

Неговата тајна: напредната технологија на хидро-ладење

Rovus Arctic Air Ultra е апарат за разладување на просторот околу вас создавајќи ваше лично свежо опкружување. Неговата тајна е во иновативната технологија на хидро-ладење, која користи само вода, вентилатор и магијата на студена пареа без употреба на фреон и други штетни состојки за разладување.

Разладувањето со помош на студена пареа е еден од најефикасните начини за природно ладење на воздухот. Arctic Air Ultra го вовлекува топлиот воздух во филтерот за разладување и напредната комора за студена пареа, и потоа инстантно го трансформира во влажен и освежувачки студен воздух.

Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra

Разладувач, навлажнувач и прочистувач на воздухот во еден уред

Системот за хидро-ладење на Rovus Arctic Air работи согласно принципот на вентилатор и системот за испарување на водата. Дополнително на разладувањето на воздухот, филтерот симултано го навлажнува и прочистува воздухот од алергени и непријатни мириси, создавајќи поздрава средина за живеење за вас и вашето семејство.

Влагодарение на компактниот дизајн кој не зафаќа воопшто простор, овој производ можете да го поставите во секој дел од вашиот дом. Тој е одличен и за на работното место, во гаражата или работилницата.

 • Rovus Arctic Air Ultra

  Користете го и за разладување и прочистување на воздухот во канцеларијата.

 • Rovus Arctic Air Ultra

  Или за навлажнување и прочистување на воздухот во вашиот дом.

Филтер кој се пере, прилагодлива предна решетка и 3 брзини на работа

Rovus Arctic Air Ultra има подобрен филтер кој се пере и се менува, за едноставно одржување, како и прилагодлива предна решетка. Едноставно извадете ја предната решетка, извадете го филтерот, измијте го под проточна вода и користете го повторно.

И за уште поперсонализирана контрола на апаратот, Rovus Arctic Air Ultra има неверојатно тивок вентилатор кој работи на 3 брзини. Во комбинација со прилагодливата предна решетка, вие имате комплетна контрола врз протокот на воздух.

Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra

Прилагодливо ноќно светло за дополнителна удобност

Rovus Arctic Air Ultra исто така има и прилагодливо ноќно светло. Тој е идеален за секоја спална соба затоа што ви дава смирувачка светлина. Оваа карактеристика го прави одличен и за во детската соба, затоа што обезбедува доволно светлина која нема да им пречи на децата додека спијат, но истовремено ќе им даде свежина и пријатно чувство.

Rovus Arctic Air Ultra

Сетот вклучува:

 • 1x Rovus Arctic Air Ultra апарат за ладење
 • 1x полнач
 • 1x упатство за употреба
Rovus Arctic Air Ultra
Дополнителни информации
Потрошувачка: употреба 24 часа - троши 1728 W/дневно. За 8 часа работа - троши 576 W.

Рецензии од купувачи 7 рецензии

4,7

7 рецензии

7 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Раде

www.topshop.com.mk

За во канцеларија или дома
Супер ладилниче да си го ставиш на маса

Милa

www.topshop.com.mk

Супер апарат
Супер ладилник за директно да си го поставите на маса додека работите на компјутер, во кујна или спална. Најсреќна сум што го имам.

Јана В.

www.topshop.com.mk

Задоволен, топ работи
Одличен е за летната сезона, не можам да се пожалам. Го препорачувам од срце!

Славица

www.topshop.com.mk

Топло
Одлично, мало, ефикасно

Мартина Л.

www.topshop.com.mk

Лади
Супер гаџетче за топлото време, препорачувам!

Борјан

www.topshop.com.mk

Одлично ладење
Нов модел, филтерот се чисти, не мора да го менувате

Ружа

www.topshop.com.mk

Идеално ладење на работа
Ако сакате да си го оладите просторот околу вас - одличен е! Го имам на работа бидејќи во канцеларија е претопло, а немаме клима. Како и да е, не може да ја замени климата во целост.

7 производ(и)