Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Вашата облека ќе биде беспрекорно испеглана за половина од времето кое обично ви треба за пеглање со моќната Rovus Supreme пегла без кабел. Со моќ од 2200W таа е дизајнирана за да направи пеглањето да биде побрзо, побезбедно и поефикасно. Таа има нелеплива керамичка плоча со врв за постигнување прецизност, за подобар пристап до сите делови од ткаенината.

Rovus Supreme Безжична пегла
4.780,00 ден.
2.390,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вашата облека ќе биде беспрекорно испеглана за половина од времето кое обично ви треба за пеглање со моќната Rovus Supreme пегла без кабел. Со моќ од 2200W таа е дизајнирана за да направи пеглањето да биде побрзо, побезбедно и поефикасно. Таа има нелеплива керамичка плоча со врв за постигнување прецизност, за подобар пристап до сите делови од ткаенината.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Пегла која ви ја олеснува работата

Rovus Supreme пеглата можете да ја користите со или без жица за максимална удобност при пеглањето. Дополнително таа има и нелеплива керамичка плоча и врв соодветен за сите потешко достапни делови од вашата гардероба.

Плочата има отвори во кои се заробува воздухот помеѓу ткаенината и пеглата за полесно движење на пеглата, еднаква дистрибуција на топлината и неверојатни резултати.

Потребно е минимално одржување

Оваа пегла има систем кој ги отстранува нечистотиите од водата и го спречува создавањето на бигор, како и функција за само-чистење на минералните наслаги.

Идеална за секаков начин на пеглање

Rovus Supreme пеглата може да се користи на секој вид на материјал затоа што има контрола на пареата со 4 неверојатни опции:

  • Постојана пареа
  • Моќно испуштање на пареа
  • Сува пареа
  • Прскање

И сето ова и во вертикална положба за едноставно пеглање на алишта на закачалка и со систем против капење кој ја заштитува вашата гардероба од капки вода.

Пегла со која нема можност да го запалите вашиот дом

Со Rovus Supreme безжичната пегла нема веќе грижи затоа што таа ви нуди автоматска функција за исклучување на пеглата.

Технички карактеристики
Димензија 33 x 16 x 11,2 cm
Дополнителни карактеристики Капацитет за вода: 220 мл.; Напон/Фрекфенција/Моќност: 220-240 V~; 50/60 Hz; 2200 W
Тежина 1,3 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома