Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ран пристап до Black Friday понудите!

Ран пристап до Black Friday понудите! - Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

-80%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Top Shop Tornadica Рачен култиватор

Photo
Video
-32%

Ослободете се од тревата и раскопајте ја градината со Tornadica, 4во1 рачен култиватор кој заменува неколку градинарски алатки. Неговите спирални запци, ефикасно ја раскопуваат земјата, ја вадат тревата и ја подготвуваат градината за садење. Благодарение на ергоносмкиот дизајн и 3-те прилагодливи висини, работата во градината ќе стане многу полесна, побрза и без болки.

Top Shop Tornadica Рачен култиватор

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ослободете се од тревата и раскопајте ја градината со Tornadica, 4во1 рачен култиватор кој заменува неколку градинарски алатки. Неговите спирални запци, ефикасно ја раскопуваат земјата, ја вадат тревата и ја подготвуваат градината за садење. Благодарение на ергоносмкиот дизајн и 3-те прилагодливи висини, работата во градината ќе стане многу полесна, побрза и без болки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Олеснете си ја работата во градината со овој иновативен рачен култиватор Tornadica

Вадењето трева, постојаното наведнување или клекнување додека ја копате градината со класична лопата може да биде напорно.

Со Top Shop Tornadica, иновативен рачен култиватор можете да ја копате градината исправени. Поради тоа што не треба да се наведнувате или да клекнувате додека работите, ќе се чувствувате помалку изморен, ќе работите побрзо и поефикасно.

Ергономски дизајн кој ќе го направи копањето безболно

Top Shop Tornadica е дизајнирана со цел работата во градината да помине без болки во грбот и зголобовите.

1
2
3
4
 1. Ергономскиот дизајн подеднакво ја распределува тежината на рацете, грбот, рамената и нозете
 2. Прилагодливата телескопска рачка може да се прилагоди на 3 различни позиции според вашата висинаи вашите потреби
 3. Закривената рачка ќе ви помогнеда ја завршите работата со само едно завртување
 4. Спиралните запци/шепи можат да навлезат во секој вид земја:
  • тврда
  • сува
  • каменеста
  • песочна

Искорнете ја тревата или раскопајте ја земјата со 3 лесни движења

Тајната на Tornadica е во спиралните запци-шепи кои можат да продупчат до 20см во земјата и да ја извадат тревата или земјата, без да го уништи родот, во 3 лесни чекори:

 • 1

  Поставете го култиваторот вертикално кон земјата

 • 2

  Поставете го култиваторот вертикално кон земјата

 • 3

  Извадете ја тревата или земјата

Заменете ги класичните алатки со 4во1 алатка

Дали се збунувате кога треба да ја изберете вистинската алатка за работа во градината? Со Tornadica, 4во1 рачен култиватор можете да ги замените класичните алатки за работа. Користете го наместо:

 • 1

  Мотика, кога треба да ја раскопате земјата

 • 2

  Лопата, кога треба да направите дупка за да посадите нешто

 • 3

  Алатка за корнење трева

 • 4

  Гребло за подместување на тревата

Наградуван дизајн и квалитет на рачна изработка

Top Shop Tornadica тежи само 2,4кг. Изберете од трите нивоа на висина од 85 до 103см. Ќе ве служи долги години. Изработен е од долготраен и рачно кован челик. Благодарение на неговиот наградуван дизајн на склопување, можете да го чувате дури и во најмалите градинарски бараки.

 • Долготраен и висококвалитетен

 • Лесно се склопува и транспортира

Технички карактеристики
Димензија должина 60см., висина од 85см. до 103см.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома