Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-94%

Вокмакс Adaptive ниските машки чизми ви овозможуваат да се чувствувате удобно и топло во секоја пригода. Комбинацијата од придобивките на заоблениот ѓон и иновативната флексибилност која идеално се прилагодува на сите форми на стапалата. 

Adaptive Ниски машки чизми

Редовна цена: 4.980,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вокмакс Adaptive ниските машки чизми ви овозможуваат да се чувствувате удобно и топло во секоја пригода. Комбинацијата од придобивките на заоблениот ѓон и иновативната флексибилност која идеално се прилагодува на сите форми на стапалата. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во удобноста и останете активни во текот на целата зима

Ниските машки Adaptive чизми се идеални за да бидете активни цело зимо. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото, обезбедувајќи ви удобност и поддршка во текот на целиот ден.   

 • Водоотпорен слој.
 • Поддршка и стабилност.
 • Вештачко крзно.

Уживајте во најадаптибилните и најудобни обувки

Одморете ги стапалата и откријте го идеалниот крој

Новите Аdaptive обувки од Вокмакс се дизајнирани првенствено за оние кои имаат проблеми да ги најдат идеалните обувки. Нивните стапала се или премногу високи, или премногу широки, па стандардните чевли им се неудобни и тесни, но, на подолг рок можат да бидат причина и за посериозни проблеми.  

Време е да ги одморите стапалата. Обувките од Вокмакс Adaptive линијата се прилагодуваат на индивидуалната форма и ширина на стапалото, додека пак заоблениот ѓон ја намалува болката и заморот

Несоодветните обувки се најголем причинител на проблемите со стапалата

Експертите се согласни дека обувките (сами по себе или во комбинација со други фактори) се главна причина за проблемите со стапалата. Стандардните обувки се или премногу мали, ниски, тесни или со премногу високи штикли. Ова се навистина незначителни работи, меѓутоа на подолг рок, можат да предизвикаат болка и деформитети.  

Новиот флексибилен ѓон се шири и се враќа во оригиналната форма. 

Без болка и отоци

Вокмакс Adaptive линијата е првенствено развиена за задоволување на потребите на оние кои имаат помали проблеми со стапалата. Сепак, дополнителната удобност која ја нуди заоблениот ѓон, ги прави соодветни и за оние кои поминуваат поголем временски период од денот на нозе.

Голем притисок

Стандарден ѓон

Мал притисок

Вокмакс заоблен ѓон

Како функционира

Иновативниот дизајн на новиот модел го спречува отокот на стапалата. 

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот на колената
 • 4 Го намалува чувството на тешки нозе
 • 5 Го намалува отокот
1 2 3 4 5

Придружете им се на милиони задоволни корисници насекаде низ светот

90% од оние кои ја тестираа новата Вокмакс Adaptive линија кажале дека се задоволни од обувките, додека 77% се изјасниле дека овие обувки ги намалиле проблемите кои претходно ги имале со стапалата. 

Придобивки од Вокмакс Adaptive обувките

  • Заоблениот ѓон ја зголемува активноста на мускулите

 

 • Ќе се чувствувате како да чекорите боси

   

 • Подеднакво се дистрибуира телесната тежина, со што се намалуваат болките во грбот и зглобовите.

 • Флексибилниот ѓон се шири со што се прилагодува на формата на секое стапало.

   

 • Ви овозможува да останете активни подолг временски период.

   

 • Материјалот е отпорен на ветер и е обложен со MAXX-Resist облога

   

 • Водоотпорен слој

   

 • Внатрешноста од вештачко крзно ви нуди дополнителна удобност.

   

Соодветни за

Вокмакс Adaptive ниските машки чизми се удобни, топли и со привлечен дизај. Тие се одличен избор за секаков вид на пригоди во студените зимски месеци. 

Овие обувки се соодветни за:

 • оние кои сакаат топли зимски обувки
 • оние кои сакаат да бидат активни во текот на годината
 • оние кои не можат да најдат обувки соодветни на формата на нивното стапало
Технички карактеристики
Вокмакс линија Adaptive
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Други материјали, Текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star