Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Fit Flexible Еластични патики

Во моментот нема залиха.
Photo
Video

Обувки кои совршено се адаптираат на вашето стапало

Walkmaxx Фит еластичнитете патики се изработени од еластичен материјал на горниот дел кој ви ја нуди максималната удобност без оглед на формата на вашите стапала, вашата возраст или секојдневните активности.

Black Fit Flexible Еластични патики
Од 3.580,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Обувки кои совршено се адаптираат на вашето стапало

Walkmaxx Фит еластичнитете патики се изработени од еластичен материјал на горниот дел кој ви ја нуди максималната удобност без оглед на формата на вашите стапала, вашата возраст или секојдневните активности.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Почувствувајте вистинска удобност на стапалата

Крајно време е да се збогувате со болките во нозете, стапалата и прстите. Walkmaxx Фит еластичните патики се решение за голем број проблеми со стапалата.

Ви ја претставуваме подобрената верзија на Walkmaxx Фит обувките! Удобноста останува иста, но ние ги подобривме овие нови Walkmaxx Фит еластични патики со:

 • Проширен горен слој за дополнителна удобност
 • Заоблен ѓон за подобра стабилност
 • Соодветни за сите возрасти и сите стапала!
 • Лесни за носење

Предности на Walkmaxx Фит еластичните патики

Удобност на стапалата за подобро расположение

Кога ве болат стапалата, ве боли целото тело. Но тоа не мора да е така. Со носење на Walkmaxx обувките со заоблен ѓон, вашите стапала ќе ја добијат максималната потпора и ќе ви овозможат удобност во текот на целиот ден.

Дознајте повеќе за удобноста на Walkmaxx

Идеални за секој во вас во секоја пригодаt

Без оглед дали имате тесни или широки стапала, Walkmaxx Фит еластичните патики идеално ќе се прилагодат на формата на вашите стапала и ќе ви обезбедат максимална удобност и стабилност во текот на секојдневните активности: шопинг, прошетка, извршување на работни обврски...

Покажете грижа а вашето здравје носејќи ги обувките од Walkmaxx

Walkmaxx Фит еластичните патики ви ги нудат сите придобивки од Walkmaxx линијата: заоблен ѓон за еднакво распоредување на тежината, меко перниче за поудобно движење и подолги периоди поминати на нозе без болка.

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ви помага да ја зголемите активноста на мускулите со што ќе се чувствувате подобро.

 • Еднакво распределена телесна тежина

  Подеднакво распределената телесна тежина може да ја подобри поставеноста на вашето тело намалувајќи го притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да се движите боси

  Уживајте во здравиот и удобен начин на движење.

 • Лесни

  Овие обувки се лесни и ви овозможуваат да останете активно подолг временски период.

Поминете преку сликитеСликите за деталите.

Препорака:

Walkmaxx Фит еластичните обувки се одлични за сите оние кои сакаат да бидат фит.

Ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат многу часови во стоење или движење и сакаат да се ослободат од болката и отоците на нозете.
 • оние кои сакаат удобни обувки.
 • оние кои сакаат стапалата да им бидат топли и во најстудените денови.
 • сите возрасти
 • секаков вид на стапала

Со Walkmaxx Фит еластичните обувки, ќе заборавите на неудобноста и болките во стапалата! Уживате со нив во секој миг, кога одите на работа, на прошетки или пак додека вежбате.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU, термопластична гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star