Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Comfort Ankle Boots Lace Ниски чизми

Photo
Video

Овие прекрасни чизми до глужд се задолжителни за оваа сезона. Тие ќе го дополнат вашиот стил со својот изглед со вештачкото крзно и врвките во друга боја. Имаат нежни бои и сладок дизајн заради кои ќе станат вашиот омилен пар чизми. Горниот дел е со антилоп додека во внатрешноста има мемори пена. Достапни во 4 бои и броеви 36-42.

Comfort Ankle Boots Lace Ниски чизми
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овие прекрасни чизми до глужд се задолжителни за оваа сезона. Тие ќе го дополнат вашиот стил со својот изглед со вештачкото крзно и врвките во друга боја. Имаат нежни бои и сладок дизајн заради кои ќе станат вашиот омилен пар чизми. Горниот дел е со антилоп додека во внатрешноста има мемори пена. Достапни во 4 бои и броеви 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зачекорете во студенета сезона со овие прекрасни чизми

Имајте ги најудобните обувки оваа сезона - Walkmaxx Comfort Lace Чизмите до глужд се особено прекрасни чизми со удобност, топлина и тренди дизајн кој совршено ќе одговара на секоја ваша комбинација. Достапни во повеќе бои, од смели до класични, овој модел ќе ве одржува топли и со стил.

Удобност за стапалата за целокупна добросостојба

Кога вашите стапала ве болат, сè останато ве боли, но не мора. Носењето удобни Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе ви ја обезбедат потребната удобност на стапалата.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период

Поминете преку сликата за предностите.

Удобност и во студенте денови

Прошетајте во паркот, одете на шопинг или прошетајте ги децата - сега можете да го поминете цел ден во овие удобни чизми без да се грижите дека ги заморувата стаплата. Мекото вештачко крзно во чизмите ќе ги топли вашите стапала, специјално дизајнран за жените чиишто стапала се постојано студени. Можете да изберете од трите бои:

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Светло сиви

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Розеви

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Темно кафеави

Структура на обувките

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Поминете преку сликата за предностите.

 1. Влошка од мемори пена и латекс за мек чекор.

 2. Врвки – регулирајте ја вашата удобност.

 3. Гумен надворешен ѓон - за да нема лизгање.

 4. Заоблен ѓон со ЕВА пена - перниче за апсорпција на шок, кој лесно се формира додека движите.

 5. Модерен изглед - за сите карактери.

 6. Внатрешност со вештачко крзно – меко и топло крзно.

Оригиналниот заоблен ѓон

Исто како што сте навикнати, Walkmaxx Comfort Lace Чизмите до глужд го имаат познатиот Walkmaxx заоблен ѓон кој нуди поддршка на вашите стапала и го спречува непријатното чувство на уморни стапала. Со рамномерното распределување на тежината, заоблениот ѓон обезбедува олеснување на точките на притисок на стапалата и го намалува притисокот на колената и зглобовите.

Рамномерното распределување на тежината обезбедува подобра шок апсорпција и помага во подобрување на држењето, со што ќе се ослободите од проблемите како потечени и болни стапала.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Колку повеќе движите, толку посреќни ќе бидат вашите мускули

Зошто само да пешачите кога можете да пешачите и да ги активирате мускулите? Со Walkmaxx заоблениот ѓон ги активирате мускулите, без разлика дали завршувате обврски, одите на ручек или ги собирате децата од училиште. Заоблениот ѓон ќе ги зајакне мускулите и ќе направи да се чувствувате подобрo.

Комбинирајте ги 2-та пара врвки според вашиот вкус или дневна комбинација.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Подобар стил со модерни обувки

Овде во Walkmaxx знаеме дека добрите материјали се најважни за секоја добра обувка. Поради ова, ги комбиниравме одличните материјали кои ги прават чизмите до глужд екстра удобно, но и совршен пар за вашата облека. Еве неколку примери.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace
 

Димензија 

Должина на стапало

(см)

Comfort Lace Чизми до глужд  36 24,6
37 25,3
38 25,9
39 26,6
40 27,3
41 27,9
42 28,6
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, розева, сива
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка faux fur, latex, velvet, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Suede

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Devicavenec

www.walkmaxx.com.mk

Slatkis
Voedno tie so vrvki mislam deka se odlicna zamena za zimska patika, toplat znam po drugite proizvodi sto gi imam I gi nosam momentalno crnite visoki cizmicki so krzno,furry

1 производ(и)

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома