Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Краток опис

Совршен пар чизми кој секоја жена треба да ги има во својот плакар. Неверојатно меки, топли и удобни чизми до колена кои ќе ги разгалат вашите стапала. Имаат влошка од мемори пена, вештачко крзно, патент и еластични врвки за лесно облекување. Достапни во 2 бои и броеви: 36-42.

2.490,00 ден.
Comfort Ankle Boots Sporty Чизми
Табела на големини
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Совршен пар чизми кој секоја жена треба да ги има во својот плакар. Неверојатно меки, топли и удобни чизми до колена кои ќе ги разгалат вашите стапала. Имаат влошка од мемори пена, вештачко крзно, патент и еластични врвки за лесно облекување. Достапни во 2 бои и броеви: 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Победете го времето со топли и стилски чизми до глужд.

Дали барате стилски, топли и спортски чизми до глужд ? Walkmaxx Comfort Sporty Ниските чизми се вистински избор за вас. Овие совршени чизми ќе бидат со вас и во рани студени утра и во студени зимски денови, милувајќи ги вашите стапала со топлина, стил и супер удобна влошка. Од вашите секојдневни патувања на работа и спонтаните шопинг излети па сè до игрите со вашите деца во паркот, вие ќе можете да се потпрете на стилот на овие чизми по кои копнеат многумина.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

Подарете си нови чизми за оваа сезона.

Дали сте мајка, студентка, вредна деловна жена или можеби пензионерка? Навистина не е важно - на секоја жена ѝ се потребни пар чизми до глужд што ќе ја однесат од точка А до точка Б со удобност и стил. Со Walkmaxx Comfort Sporty Ниските чизми, едноставно нема да погрешите.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

Подигнете го стилот на вашите обувки на повисоко ниво

Овде во Walkmaxx знаеме дека добрите материјали се јадрото на секој добар чевел. Причината зошто комбиниравме одлични материјали што ги прават чизмите до глужд дополнително удобни и сигурни е и можноста да ги направите најдобрите комбинации со вашата гардероба.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

  Заоблен ѓон

  За време на прошетките, заоблениот ѓон ги држи вашите мускули ангажирани, бидејќи имитира одење боси на песок додека произведува природно амортизирање. Вашите нозе ќе се чувствуваат уште полесни, ветуваме!

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

  Супер мека влошка

  Влошката е направена од кадифе за да ве топли во студени сезони додека латексот со мемори пена, со мекост ги разгалува вашите стапала.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

  Горен дел од мек најлон и велур

  Овие чизми се толку софистицирани со тренди и спортски изглед. И благодарение на одличните материјали, толку лесни за одржување. Само нежно измијте ја нечистотијата и чизмите ќе бидат чисти и мазни.

Како да го измерите вашето стапало Погледнете ја табелата со величини и најдете ја величината која ви одговара.

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Comfort Ankle Boots Sporty Ниски чизми

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,7 7,4
37 24,4 7,6
38 25,1 7,8
39 25,7 7,9
40 26,4 8,1
41 27,1 8,3
42 27,7 8,4
Технички карактеристики Погледнете го составот, материјалите и другите технички спецификации кои ќе ги разгалат вашите стапала.
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, маслинеста
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Suede, најлон, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star