Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Comfort Есенски балетанки 4.0

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-80%

Walkmaxx Comfort Есенските балетанки ќе ви овозможат максимална удобност за време на поладните есенските денови. Достапни во модерни бои и извонредно мек материјал, надополнет со влошка од мемори пена и веќе добро познатиот заоблен ѓон. Чувствувајте се удобно со секој чекор. Достапни во величина од 36 до 42 и 3 модерни бои: црни, кафеави и сиви.

Comfort Есенски балетанки 4.0

Редовна цена: 3.580,00 ден.


Специјална цена: 716,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Comfort Есенските балетанки ќе ви овозможат максимална удобност за време на поладните есенските денови. Достапни во модерни бои и извонредно мек материјал, надополнет со влошка од мемори пена и веќе добро познатиот заоблен ѓон. Чувствувајте се удобно со секој чекор. Достапни во величина од 36 до 42 и 3 модерни бои: црни, кафеави и сиви.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобни и елегантни за време на есенските денови

Новите Walkmaxx Comfort балетанки се модерни обувки кои ги комбинираат сите бенефити на Walkmaxx обувките додека, во исто време, прават да изгледате елегантно во секоја пригода. Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort балетанки притоа изгледајќи софистицирано:

 • дизајнот е соодветен за сите пригоди
 • заоблениот ѓон создава чувство дека чекорите боси
 • мемори пената нуди поголема удобност
 • горниот мек материјал ќе ве грее за време на есенските денови

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0 Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0 Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0

Удобноста на стапалата

Кога ве болат стапалата, тогаш се ве боли – но не мора да биде така. Носењето удобни Walkmaxx обувки со иновативниот заоблен ѓон ќе осигура вашите стапала да ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во зголемување на мускулната активација што ќе направи да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерна распределба на телесната тежина

  Рамномерната распредела на телесната тежина може да го подобри вашето држење преку олеснувањето на притисокот врз зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството како да чекорите боси ви овозможува најздрав и најудобен чекор.

 • Лесни

  Поради тоа што се лесни, ви даваат полесен чекор што им овозможува на корисниците да останат активни и подолго на нозе.

Поминете прекусликата сликата за детали.

Убав изглед без посебен напор

Со носењето удобни Walkmaxx обувки вашите стапала ќе ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот. Поради специјалниот Walkmaxx заоблен ѓон овие балетанки ќе ги активираат мускулите и ќе го подобрат вашето држење на природен начин што ќе направи да изгледате убаво и елегантно во секоја пригода.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0

За пософтициран изглед

Walkmaxx Comfort балетанките се спој од женствен изглед и свежи дизајнерски елементи кои можат да бидат комбинирани со различни стилови. Мекиот горен дел ќе обезбеди вие да сте затоплени доволно за време на прошетката во текот на есенските денови, притоа ќе изгледате добро. Мемори пената обезбедува поголема удобност и апсорпција на шокот, додека заоблениот ѓон ќе ви помогне да го избегнете непријатното чувство на умор и отечени стапала.

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0
 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0
 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Autumn 4.0
 

Величина

Должина на стапалото

(cm)

Comfort Ballerinas Autumn 4.0 36 23,8
37 24,4
38 25,1
39 25,8
40 26,4
41 27,1
42 27,7
 

Како да го измерите вашето стапало

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, сива, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка Други материјали, мемори пена, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) metal PU

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома