Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Зачекорете во овој динамичен свет со самодоверба и енергија која отсекогаш сте ји посакувале. Walkmaxx Comfort Loafers Uni ќе ви овозможат сигурен и удобен чекор, а истовремено ќе бидат соодветни за секоја пригода. Тие имаат заоблен ѓон, растеглив горен и поширок средишен дел од ѓонот. Достапни се во следниве големини: 36 - 46 и во 2 бои: црна и сива.

Comfort Еспадрили
2.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Зачекорете во овој динамичен свет со самодоверба и енергија која отсекогаш сте ји посакувале. Walkmaxx Comfort Loafers Uni ќе ви овозможат сигурен и удобен чекор, а истовремено ќе бидат соодветни за секоја пригода. Тие имаат заоблен ѓон, растеглив горен и поширок средишен дел од ѓонот. Достапни се во следниве големини: 36 - 46 и во 2 бои: црна и сива.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одличен изглед и удобен чекор

Можете да одите на прошетка во паркот, на шопинг или да го гледате детето како игра тенис додека изгледате модерно и се чувствувате удобно. Со Walkmaxx Comfort Loafers Uni секоја обврска ќе ја исполните лесно, бидејќи тие имаат:

 • Растегливи материјали кои се лесни
 • Заоблен ѓон за здрав чекор
 • Модерен дизајн и бои
 • Uni - Унисекс модели се дизајнирани и за мажи и за жени
Walkmaxx Comfort Loafers Uni 4.0

Удобност на стапалото

Кога стапалата ве болат тогаш целото тело почнува да ве боли – но тоа не мора да биде така. Носењето на Walkmaxx обувките со заоблен ѓон ќе обезбеди вашите стапала да ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите од Comfort линија

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми активацијата на мускулите притоа правејќи да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма.

 • Рамномерна распределба на телесната тежина

  Рамномерната распределба на телесната тежина може да го подобри вашето држење со олеснување на притисокот врз зголбовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството како да чекорите боси ви овозможува да имате најздрав и најудобен чекор.

 • Направени од лесен материјал

  Лесниот материјал прави да имате лесен чекор што им овозможува на корисниците да останат активни и на нозе подолг временски период.

Поминете прекусликатасликата за деталите.

Зголемена удобност комбинирана со стил

Со вградениот специјален растеглив горен дел кој се адаптира кон секој облик на стапалото без да направи притисок врз сводот, Walkmaxx Comfort Loafers Uni ќе ви озовможат повисоко ниво на удобност. Во комбинација со заоблениот ѓон тие нудат олеснување кај точките под притисок на стапалата и широкиот дел од средишниот дел на ѓонот за подобра стабилност, како и повисоко ниво на удобност.

Walkmaxx Comfort Loafers Uni 4.0

Повисоко ниво на удобност и стабилност

Носењето на удобните Walkmaxx обувки ќе осигураат дека вашите стапала ја добиваат поддршката која им е потребна во текот на денот. Поради специјалниот заоблен ѓон на Walkmaxx, овие обувки ќе го подобрат вашето држење преку активација на вашите мускули на природен начин. Со еластичните карактеристики на горниот дел, тие нудат одлична поддршка и чувство на удобност.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои сива, сина, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ), текстил

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома