Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-87%

Неверојатна удобност за оние кои сакаат да ги одржуваат стапалата здрави

Walkmaxx Comfort Flexible машките мокасини 3.0 се внимателно дизајнирани со специјални еластични материјали за максимална удобност и флексибилност.

Ова е надополнето со познатиот заоблен ѓон од Walkmaxx и мекото перниче на петата кои ви даваат чувство како да пешачите боси.Овие идеални обувки го надополнуваат вашиот стил затоа што имаат модерен дизајн кој ги прави идеален избор за сите пригоди.

Comfort Flexible Машки мокасини

Редовна цена: 2.390,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Неверојатна удобност за оние кои сакаат да ги одржуваат стапалата здрави

Walkmaxx Comfort Flexible машките мокасини 3.0 се внимателно дизајнирани со специјални еластични материјали за максимална удобност и флексибилност.

Ова е надополнето со познатиот заоблен ѓон од Walkmaxx и мекото перниче на петата кои ви даваат чувство како да пешачите боси.Овие идеални обувки го надополнуваат вашиот стил затоа што имаат модерен дизајн кој ги прави идеален избор за сите пригоди.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нов дизајн за подобар комфор

Ви го претставуваме новиот и подобрен модел од линијата на Walkmaxx Comfort Flexible мокасини.

 • Направени од неверојатен еластичен материјал на горниот дел што овозможува овие обувки да се прилагодат на сите форми на стапалото без притисок врз него.
 • Заобленот ѓон овозможува активирање на мускулите на задникот и нозете како и правилно виткање на стапалото во текот на движењето.
 • Долготрајна гума на надворешниот дел која ви овозможува отпорност од надворешни влијанија.

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

Удобност за стапалата

Кога имате болки во стапалата тогаш ве боли и останатиот дел од телото. Носењето на удобните Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе им ја даде на вашите стапала поддршката која им е потребна во текот на целиот ден. .

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.  

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете прекусликата сликата за детали.

Препорака:

Walkmaxx Comfort Flexible мокасините со соодветни за сите оние кои сакат да останат фит.

Ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат подолг временски период на нозе и сакаат да се ослобдат од болките и отоците на стапалата
 • сите оние кои купуваат само удобни обувки
 • сите оние кои сакаат да се чувствуваат како да чекорат боси
 • сите старосни групи
 • сите облици на стапала
 • оние кои бараат обувки кои го подобруваат држењето на телото и ги зајакнуваат мускулите
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон термопластична гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома