Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Comfort Flexible Женски мокасини

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-87%

Ви го претставуваме новиот подобрен модел на женски мокасини од Walkmaxx Comfort Flexible линијата.

Максималниот комфор и удобност остануваат исти, но новите Walkmaxx Comfort Flexible мокасини сега се со нов дизајн со кои и се подобрени сите карактеристики истовремено.

Елегантната компонента ги прави овие мокасини соодветни за на работа како и за приватни пригоди, како што е посетата на театар, годишнината, средба со пријателите, итн.

Comfort Flexible Женски мокасини

Редовна цена: 2.390,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ви го претставуваме новиот подобрен модел на женски мокасини од Walkmaxx Comfort Flexible линијата.

Максималниот комфор и удобност остануваат исти, но новите Walkmaxx Comfort Flexible мокасини сега се со нов дизајн со кои и се подобрени сите карактеристики истовремено.

Елегантната компонента ги прави овие мокасини соодветни за на работа како и за приватни пригоди, како што е посетата на театар, годишнината, средба со пријателите, итн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нов дизајн за подобар комфор

Ви го претставуваме новиот и подобрен модел од линијата на Walkmaxx Comfort Flexible мокасини.

 • Направени од неверојатен еластичен материјал на горниот дел што овозможува овие обувки да се прилагодат на сите форми на стапалото без притисок врз него.
 • Заобленот ѓон овозможува активирање на мускулите на задникот и нозете како и правилно виткање на стапалото во текот на движењето.
 • Долготрајна гума на надворешниот дел која ви овозможува отпорност од надворешни влијанија.

Погледнете ги придобивките од заоблениот ѓон

Удобност за стапалата

Кога имате болки во стапалата тогаш ве боли и останатиот дел од телото. Носењето на удобните Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе им ја даде на вашите стапала поддршката која им е потребна во текот на целиот ден. .

Прочитајте повеќе за придобивките од Comfort линијата

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднаква дистрибуција на телесната тежина

  Еднаквата дистрибуција на телесната тежина може да го подобри држењето на телото намалувајќи го притисокот од зглобовите.  

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете прекуTap on сликата за детали.

Препорака:

Walkmaxx Comfort Flexible мокасините со соодветни за сите оние кои сакат да останат фит.

Ги препорачуваме за:

 • оние кои поминуваат подолг временски период на нозе и сакаат да се ослобдат од болките и отоците на стапалата
 • сите оние кои купуваат само удобни обувки
 • сите оние кои сакаат да се чувствуваат како да чекорат боси
 • сите старосни групи
 • сите облици на стапала
 • оние кои бараат обувки кои го подобруваат држењето на телото и ги зајакнуваат мускулите
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон термопластична гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star