Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Најдобрите обувки за пролет и лето, Walkmaxx Comfort Knit Балетанките се тука за да ја разубават вашата гардероба со нежни бои, удобен чекор и опуштен дизајн. Со заоблениот ѓон за активен чекор и влошка од мемори пена, овие обувки се направени за да изгледаат стилски и да бидат удобно, дури и ако треба да работите на нозе поголем дел од денот. Бои: црна, беж, виолетова, портокалова.

Comfort Knit Балетанки
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Најдобрите обувки за пролет и лето, Walkmaxx Comfort Knit Балетанките се тука за да ја разубават вашата гардероба со нежни бои, удобен чекор и опуштен дизајн. Со заоблениот ѓон за активен чекор и влошка од мемори пена, овие обувки се направени за да изгледаат стилски и да бидат удобно, дури и ако треба да работите на нозе поголем дел од денот. Бои: црна, беж, виолетова, портокалова.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Стилски балетанки за лесен чекор и удобност за стапалата

Еден од најпопуларните модели од Walkmaxx, Comfort Knit Балетанките се тука, сега уште поубави и поудобни од претходно. Специјално дизајнирани за да одговараат на секоја ваша комбинација, нивниот прекрасен, минималистички дизајн ќе го нагласи вашиот минималистички стил, вашите фармерки, фустан или униформата од работа.

Овие класични обувки се надградени со модерни материјали кои ги прават лесни и удобни за носење.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

Активирајте го телото со заоблениот ѓон на Walkmaxx

Нашите обувки не се само удобни и прекрасни, туку, тие и се добри за вашата добросостојба.  Walkmaxx Comfort Knit Балетанките имаат заоблен ѓон,  препознатливата карактеристика на Walkmaxx обувките.

 • Нова поширока конструкција која рамномерно ја распределува тежината на телото и ви обезбедува подобра шок апсорпција
 • Флексибилна влошка која не се собира и не ги ограничува стапалата
 • Заоблен ѓон со широа конструкција која нуди поголема стабичност и удобност додека одите
 • Нудат чувство како да одите боси на песок, обезбедувајќи ви лесен и удобен чекор

Удобност за стапалата за целокупна добросостојба

Кога стапалата ве болат, тогаш сѐ ве боли, но, не мора. Носењето на удобни Walkmaxx обувки со иновативен заоблен ѓон ќе ви ја обезбеди потребната поддршка за стапалата која им е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Прочитајте повеќе за предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во зголемување на мускулната активација и да направи да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето со олеснување на притисокот во зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси ќе ви го обезбеди најздравиот и удобен чекор.

 • Лесен

  Лесен ѓон кој обезбедува лесен чекор за да можат корисниците да бидат активни дури и кога стојат на нозе подолго време

Застанете на/span>Допрете на сликата за повеќе детали.

Стилски балетанки за лесен чекор и удобност за стапалата

Еден од најпопуларните модели на Walkmaxx – Comfort Knit Балетанките се повторно тука и сега, се поубави и поудобни. Специјално дизајнирани за да одговараат на секоја ваша комбинација, нивниот прекрасен, минималистички дизајн ќе го нагласи вашиот минималистички стил, вашите фармерки, фустан или униформата од работа.

Овие класични обувки се надградени со модерни амтеријали кои ги прават лесни и удобни за носење.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

Модерен, плетен материјал за свежина

Горниот дел на овие балетанки е декориран со плетен материјал кој прави тие да изгледаат модерно и слатко. Материјалот исто така е удобен и дише и се прилагодува на обликот на стапалото, па вие нема да чувствувате стрес, дури и ако ги носите во текот на целиот работен ден.

Плетениот материјал има и мали дупчиња на површината, што дозволува воздухот да циркулира слободно.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

Достапни броеви и боие:

 • Броеви: 36-42
 • Бои: црна, беж, виолетова, портокалова

Структура на обувките

Walkmaxx Comfort Ballerinas Knit

Застанете наДопрете на   за повеќе детали.

 1. Горен дел

  Плетен материјал кој дише за да ја балансира температурата за дополнителна удобност.

 2. Поставување

  Удобен материјал кој се прилагодува на обликот на стапалото.

 3. Влошка

  Влошка од мемори пена која се прилагодува на обликот на стапалата и дава бестежинско чувство.

 4. Среден ѓон

  Среден ѓон од EVA кој обезбедува дополнителна мекост и флексибилност со секој чекор.

 5. Долен дел на ѓонот

  Заоблен ѓон кој го активира балансот на телото и ви дава чувство на леснотија.

 

Димензија

Должина

(см)

Comfort Knit Балетанки 36 23,7
37 24,3
38 25,0
39 25,7
40 26,3
41 27,0
42 27,7
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, боја на лаванда, праска боја, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон TPR
Материјал: Влошка latex, polyester, ЕВА гума, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома