Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Leisure Високи старки 2.0

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-85%

Чувствувајте се и изгледајте одлично во овој легендарен дизајн со дополнителните придобивки од Walkmaxx

Comfort Leisure Shoes високите старки имаат модерен дизајн кој одговара и на мажи и на жени и е соодветен за сите пригоди. Влошката со мемори пена го прави секој ваш чекор полесен. Дополнително, заоблениот ѓон ви помага да ги активирате мускулите на нозете, придонесува кон соодветно држење на телото, ја спречува појавата на болка и поттикнува природно движење.

Leisure Високи старки 2.0

Редовна цена: 3.290,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Чувствувајте се и изгледајте одлично во овој легендарен дизајн со дополнителните придобивки од Walkmaxx

Comfort Leisure Shoes високите старки имаат модерен дизајн кој одговара и на мажи и на жени и е соодветен за сите пригоди. Влошката со мемори пена го прави секој ваш чекор полесен. Дополнително, заоблениот ѓон ви помага да ги активирате мускулите на нозете, придонесува кон соодветно држење на телото, ја спречува појавата на болка и поттикнува природно движење.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 

Величини

Должина на стапалото

(см.)

Comfort Leisure Shoes High 2.0 Високи Старки 36 23,9
37 24,6
38 25,2
39 25,9
40 26,6
41 27,2
42 27,9
43 28,6
44 29,2
45 30,0
46 30,6
 

Поголема удобност со модерен изглед

Модерен дизајн кој е комбинација од традиционалната удобност на Walkmaxx, надградена со неверојатната влошка од мемори пена која поттикнува поприродно движење, ги прави најновите старкиидеален избор за сите пригоди:прошетки, забави, концерти. Вие ќе можете без проблем да одите или да стоите подолг временски период.

Обувки во кои секогаш ќе се чувствувате удобно

Високите старки од Вокмакс ги активираат мускулите, еднаквата дистрибуција на телесната тежина обезбедува подобра апсорпција на притисокот, со што се намалува притисокот на стапалата и зглобовите во случај на подого одење или стоење и ги спречува болката и отоците кои се најчесто неизбежни по еден активен ден.

Најмодерните обувки кои некогаш сте ги поседувале

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 2.0 се модерни високи старки кои се соодветни и за мажи и за жени. Заоблениот ѓон на Walkmaxx им дава поддршка на вашите стапала и обезбедува еднаква дистрибуција на телесната тежина, отстранувајќи го притисокот од колената и зглобовите.

 • Walkmaxx заоблениот ѓон дава потпора на Вашето стапало и ослободува од дополнителен притисок на колената и зглобовите.
 • Мекото перниче на делот кај петата го апсорбира ударот и ви дава удобност во одењето.
 • Новите, модерни бои ви даваат енергија и ви ја зголемуваат самодовербата додека чекорите.
 Walkmaxx Comfort Leisure Shoes High 2.0 се одлични за сите генерации и со нив вие секогаш ќе бидете во тренд со модата. Идеални се за секој ден, на забави или концерти, затоа што ја комбинираат удобноста со сите придобивки на заоблениот ѓон.

Овие обувки се соодветни за:

 • оние кои сакаат истовремено да бидат модерни и да се чувствуваат удобно
 • сите оние кои поминуваат долго време на нозе
 • оние кои сакаат да бидат поинакви од другите и со свој изграден стил.

Придобивки од Walkmaxx обувките:

 • Еднаква распределба на телесната тежина

  Еднаквото распоредување на телесната тежина може да го подобри вашето држење со тоа што ќе ве ослободи од притисокот во зглобовите.

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува активноста на мускулите.

 • Се чувствувате како да чекорите боси

  Чекорењето боси е најздраво за вашите стапала и секако најудобно.

 • Лесни

  Обувките се многу лесни, па затоа вие ќе можете да бидете активни подолг временски период.

 • Влошка со мемори пена

  Влошката со мемори пена ви нуди дополнителна удобност и топлина за студените зимски денови.

 • Идеално се вклопуваат

  Дизајнирани за идеално да одговараат на вашето стапало.

Удобност на стапалата за да се чувствувате убаво

Кога ве болат стапалата, се ве боли. Со удобните Walkmaxx обувки вашите стапала ќе ја добијат потребната удобност во текот на целиот ден.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои navy, wine, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон rubber foxing, гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) антилоп, ликра, превртена кожа ПУ

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Влатко

www.walkmaxx.com.mk

ОДЛИЧНИ!!!
Неверојатно удобни старки. За разлика од Converse, Walkmaxx старките можам да ги носам преку цел ден без никаква мака.. Изгледаат супер кул и одговараат на секој можен стил на облека. Ги имам три пара и би ги имал уште 1000.

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома